Pályázati eredmények - Június 4-i Diákutaztatási Pályázat 2017
A június 4-i Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódva a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja keretében 125 Kárpát-medencei középiskola több mint 5000 diákja utazhat legalább egy határ átlépésével egy másik magyar iskolához.
Nemzeti Összetartozás Napi Diákutaztatási Programját pályázat keretében hirdette meg a Rákóczi Szövetség, ahol bármely Kárpát-medencei középiskola pályázhatott azzal a feltétellel, hogy június 4-hez kapcsolódóan a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépve ellátogatnak egy másik ország magyar iskolájához, ahol közös programot bonyolítanak.
A 125 sikerrel pályázó iskola közül 74 magyarországi, 18 erdélyi és partiumi, 23 felvidéki, 6 délvidéki és 4 kárpátaljai. Az utazók nem csak Magyarországról és Magyarországra utaznak, hanem több esetben külhoni régiók iskolái keresik fel egymást. 2017. június 2-án, a Rákóczi Szövetség várpalotai Nemzeti Összetartozás Napi megemlékezésére 250 felvidéki diák kapcsolódik be, míg június 3-4. között a fővárosi programokra 600 külhoni fiatal érkezik.
Az idei év során már több mint 5000 középiskolás kapcsolódott be a Rákóczi Szövetség már lezajlott Kárpát-medencei diákutaztatási programjaiba.
A sikerrel pályázó iskolák
A pályázó iskola neve |
Település |
A partneriskola neve |
Település |
A Ciszterci Rend Pécsi Nagy Lajos Gimnáziuma |
Pécs |
Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola |
Vári |
Ady Endre Elméleti Líceum Nagyvárad |
Nagyvárad |
Gárdonyi Géza Cisztercita Gimnázium és Kollégium |
Eger |
Atilla Király Gimnázium Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskolája |
Aba |
Szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum, Liceul Teoretic Cu Predare In Limba Maghiara Gherla |
Szamosújvár - Gherla |
Bácsalmási Hunyadi János Gimnázium |
Bácsalmás |
Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium |
Nagymegyer |
Bajai Szakképzési Centrum Radnóti Miklós Kollégiuma |
Baja |
Srednja Economska Skola |
Zombor |
Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimnáziuma |
Baja |
Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Iskola |
Topolya |
Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium |
Budapest |
Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola |
Kassa |
Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda |
Balmazújváros |
Técsői Hollósi Simon Magyar Tanynelvű Középiskola |
Técső |
Bányai János Múszaki Szakkízépiskola |
Székelyudvarhely |
Mskolci Szakkáépzési Centrum Kós Károly Épitőipari Szakgimnáziuma |
Miskolc |
Baptista Szeretetszolgálat Széchenyi István Gimnázium |
Pécs |
Milko Egyesület |
Szabadka |
Batók Béla Elméleti Liceum |
Temesvár |
MARIANUM Egyházi Iskolaközpont Komáron |
Komárom |
Batthyány Ignác Technikai Kollégium |
Gyergyószentmiklós |
Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely |
Pákozd |
Békéscsabai Szakképzési Centrum Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Békéscsaba |
Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Oradea |
Berettyóújfalui Szakképzési Centrum József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Polgár |
Simion Barnutiu Szakképző Iskola |
Nagykároly |
BMSZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Budapest |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
Bolyai Farkas Elméleti Líceum Marosvásárhely |
Marosvásárhely |
Szenczi Molnár Albert Alapiskola Szenc |
Szenc |
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium És Kollégium |
Zenta |
Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum |
Budapest |
BSZC Veress Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Hajdúböszörmény |
Udvardi Szakközépiskola |
Udvardi, Dvory nad Žitavou |
Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium |
Budapest |
Torockói Sebes Pál Általános Iskola |
Torockó |
Budapest V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium |
Budapest |
Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla |
Ógyalla (Hurbanovo) |
Budapest X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnázium |
Budapest |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék - Horvátország |
Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium |
Budapest |
Munkácsi 3. Sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola |
Munkács |
Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium |
Budapest |
Kós Károly Szakközépiskola |
Csíkszereda |
Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium |
Budapest |
Kós Károly Szakközépiskola |
Csíkszereda |
Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium |
Budapest |
Gymnázium-Gimnázium |
Fülek |
Celgédi Kossuth Lajos Gimnázium |
Cegléd |
Tornaljai Gimnázium |
Tornalja |
Csapi 2 sz. Széchenyi István Középiskola |
Csap |
Misztikát Kálmán Gimnázium, Balassagyarmat |
Balassagyarmat |
Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium |
Debrecen |
Kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum |
Kolozsvár |
Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Debrecen |
Rozsnyói Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola |
Rozsnyó |
Debreceni Szc Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma |
Debrecen |
Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola |
Losonc |
Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Szabolcs Vezér Gimnáziuma és Szakgimnáziuma |
Pusztaszabolcs |
Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum |
Nagyszalonta |
Egri SzC Szent Lőrinc Szakgimnáziuma |
Eger |
Magán Szakközépiskola |
Rimaszombat |
Elektromaros Technológiai Líceum |
Marosvásárhely |
Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző |
Győr |
Eötvös József Református Oktatási Központ |
Heves |
Rozsnyói Református Alapiskola |
Rozsnyó |
Érdi Szakképzési Centrum Százhalombattai Széchenyi István Szakgimnáziuma és Gimnáziuma |
Százhalombatta |
Pázmány Péter Gimnázium |
Érsekújvár Nove Zámky |
Eventus Üzleti,Művészeti Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
Eger |
Dobó István Alapiskola |
Nagyszelmenc |
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola |
Šahy - Ipolyság |
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium |
Aszód |
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium |
Eger |
Ady Endre Elméleti Líceum |
Nagyvárad |
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium |
Eger |
Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Sátoraljaújhely |
Kassai Márai Sándor Gimnázium |
Kassa |
Gomba Levente Gimnázium |
Putnok |
Gymnázium Tornala-Tornaljai Gimnázium |
Tornala |
Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai |
Gyula |
Székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum |
Székelyhíd |
Gymnazium-Gimnázium Tornalja |
Tornalja |
Marosszentgyörgy Ifjúsági szervezet |
Marosszentgyörgy |
Hódmezővásárhelyi SZC Pollák Antal Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája |
Szentes |
Ady Endre Általános Iskola Kalotaszentkirály |
Kalotaszentkirály-Zentelke/Sancraiu |
Horváth Mihály Gimnázium |
Szentes |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék |
Hőgyes Endre Gimnázium és Szakgimnázium |
Hajdúszoboszló |
Liceul Teoretic "Ady Endre" |
Oradea (Nagyvárad) |
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete |
Beregszász |
Goergikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Sátoraljaújhely |
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Kiskunhalas |
Kiskunhalas |
Csapi 2. számú Széchenyi István Középiskola |
Csap |
Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Kisújszállás |
Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
IOSIF VULCAN FOGIMNAZIUM NAGYVARAD |
Nagyvarad |
Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium |
Sárospatak |
Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium |
Győr |
Műszaki Iskola |
Ada |
Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium |
Kiskunhalas |
Márton Áron Főgimnázium |
Csíkszereda |
Kozma Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium |
Mezőhegyes |
Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Nagyvárad Oradea |
Közgazdasági kereskedelmi iskola, Óbecse |
Óbecse |
HSZC Saghy Mihály szakgimnáziuma és kollégiuma Csongrád |
Csongrád |
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon |
Miskolc |
Zilahi Református Wesselényi Kollégium |
Zilah |
Liceul Teoretic "Arany János" Elméleti Líceum |
Nagyszalonta |
Dugonics András Piarista Gimnázium |
Szeged |
Madách Imre Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Somorja |
Šamorín |
Aranypart kollôgium |
Siófok |
Magán Szakközépiskola |
Nagymegyer |
Tatabányai SZC Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola és Szakiskola |
Esztergom |
Máriaremete-Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskola |
Budapest |
Nagy István Művészeti Középiskola |
Csíkszereda |
Marosvásárhelyi Református Kollégium |
Marosvásárhely |
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon |
Miskolc |
Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola |
Debrecen |
Ady Endre Elméleti Iíceum Nagyvárad |
Nagyvárad |
Mihai Eminescu Pedagógiai Szaklíceum |
Marosvásárhely |
Zalaegerszegi SZ:C: Deák Ferenc Gimnáziuma,Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Zalaegerszeg |
Mikszáth Kálmán Líceum |
Pásztó |
Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola |
Kosice |
Mikszáth Kálmán Szakközépiskola |
Balassagyarmat |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma |
Miskolc |
Bányai János Műszaki Szakközépiskola |
Székelyudvarhely |
Móra Ferenc Általános Iskola |
Székelyudvarhely |
Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola,Gimnázium,Szakgimnázium, Kollégium |
Kiskunfélegyháza |
Nagydobronyi Református Líceum |
Nagydobrony |
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona |
Sárospatak |
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thúry György Szakképző Iskolája |
Nagykanizsa |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelódési Központ |
Eszék |
Nagykanizsai SZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma |
Nagykanizsa |
Építészeti Szakközépiskola |
Dunaszerdahely |
Nagykárolyi Elméleti Líceum (Liceul Teoretic Carei) |
Nagykároly (Carei) |
Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium |
Orosháza |
Nézsai Mikszáth Kálmán Szlovák Nemzetiségi Iskola |
Nézsa |
Alapiskola és Óvoda Lukanénye |
Lukanénye |
Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium |
Nyíregyháza |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
Nyíregyházi Szent Miklós Görögkat. Óvoda, Ált. Isk. és Gimnázium |
Nyíregyháza |
Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont - Gimnázium |
Szepsi |
Óvoda,Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola |
Rozsnyó |
Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Debrecen |
Páduai Szent Antal Általános Iskola és Gimnázium |
Piliscsaba |
Laskói Általános Iskola - Osnovna Skole Lug |
Lug - Laskó |
Pannonhalmi Bencés Gimnázium |
Pannonhalma |
Szakkai József Szakközépiskola |
Kassa |
Pápai Szakképzési Centrum Acsády Ignác Szakképző Iskolája |
Pápa |
Építészeti Szakközépiskola |
Dunaszerdahely |
Pázmány Péter Gimnázium |
Érsekújvár |
Berzsenyi Dániel Evangelikus /Líceum/ Gimnázium és Kollégium |
Sopron |
Pécsi Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnáziuma, Pécs |
Pécs |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék |
Pécsi SZC II. Béla Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Pécsvárad |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ, Eszék |
Eszék |
Simion Barnutiu Szakkepzo Iskola- Nagykaroly |
Nagykaroly |
Jozsef Attila Szakkozepiskola es Gimnazium |
Polgar |
SSOŠ - Magán Szakközépiskola |
Rimaszombat |
BGSZC Békésy György Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Budapest |
Stevan Sremac Általános Iskola Zenta Tömörkény István kihelyezett tagozat Tornyos |
Tornyos |
Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája Törökszentmiklós |
Törökszentmiklós |
Stredná odborná skola Szakközépiskola Dvory n. Zitavou |
Dvory n. Zitavou |
BSZC Veress Ferenc Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Hajdúböszörmény |
Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola |
Nové Zámky - Érsekújvár |
Kanizsay Dorottya Szakképző Iskolája |
Budapest |
Svetozar Marković Gimnázium |
Szabadka |
PSZC Zipernowsky Károly Szakgimnázium |
Pécs |
Szakközépiskola, Dunaszerdahely Szabó Gyula 21 |
Dunaszerdahely |
Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd |
Cegléd |
Szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium |
Szarvas |
Téglás Gábor Elméleti Líceum |
Déva |
Széchenyi I. Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium |
Hajdúböszörmény |
Kalotaszentkirályi Ady Endre Általános Iskola |
Kalotaszentkirály- Zentelke |
Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Szeged |
Bartók Béla Elméleti Líceum |
Temesvár |
Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája |
Szeged |
Bartók Béla Elméleti Líceum |
Temesvár (Timisoara) |
Székely Mikó Kollégium |
Sepsiszentgyörgy |
Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Csiha Győző Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Hajdúnánás |
Székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum |
Székelyhíd |
Göndöcs Benedek Közepískola és Kollégiumai |
Gyula |
Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI |
Székesfehérvár |
Kétnyelvű Középiskola, Lendva |
Lendva |
Szekszárdi I. Béla Gimnázium |
Szekszárd |
Dunaszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium |
Dunaszerdahely |
Szent Angéla Fernences Általános Iskola és Gimnázium |
Budapest |
Szent Erzsébet Gyermekotthon |
Szászváros |
Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium |
Hajdúdorog |
KARACSFALVAI SZTOJKA SÁNDOR GÖRÖGKATOLIKUS LÍCEUM |
kARÁCSFALVA |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézménye |
Balatonfüred |
Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium |
Pozsony |
Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI |
Nyíregyháza |
Rákóczi Szövetség Marosszentgyörgyi Ifjúsági Szervezete |
Marosszentgyörgy |
Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium |
Debrecen |
Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium |
Szepsi (Moldava nad Bodvou-Szepsi) |
Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum |
Nagyvárad |
Apor Vilmos Iskolaközpont |
Győr |
Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános iskola |
Szikszó |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége a Nagykéri Alapiskola és Óvoda mellett |
Veĺký Kýr -Nagykér |
Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület |
Székesfehérvár |
Tamási Áron Általános Iskola és Német Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnázium |
Budapest |
Mikes Kelemen Elméleti Líceum |
Sepsiszentgyörgy / Sfantu Gheorghe |
Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium és Kollégium |
Tamási |
Apáczai Csere János Gimnázium |
Kolozsvár |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat - Rimavská Sobota |
Váci SzC Petőfi Sándor Gimnáziuma, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma |
Aszód |
TSZC Kossuth Lajos Közgazdasági és Humán Szakgimnázium |
Tatabánya |
Horváth János Elméleti Líceum |
Margitta |
TSZC Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakiskolája |
Tatabánya |
Pázmány Péter Gimnázium |
Érsekújvár |
Vegyészeti-Technológiai Iskola |
Szabadka |
Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai |
Gyula |
Základná škola-Alapiskola, Nagycétényi Alapiskola |
Nagycétény - Veľký Cetín |
Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület |
Székesfehérvár |
Felvidéki iskolák |
Dunaszerdahely |
Rákóczi Szövetség - Várpalota |
Várpalota |
Felvidéki iskolák |
Nagymegyer |
Rákóczi Szövetség - Várpalota |
Várpalota |
Felvidéki iskolák |
Szenc |
Rákóczi Szövetség - Várpalota |
Várpalota |
Felvidéki iskolák |
Érsekújvár |
Rákóczi Szövetség - Várpalota |
Várpalota |
Felvidéki iskolák |
Gúta |
Rákóczi Szövetség - Várpalota |
Várpalota |
Komáromi Csemadok |
Komárom |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Komáromi Csemadok |
Komárom |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Csábi és Lukanényei iskolák |
Csáb |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Bihar megyei iskolák |
Nagyvárad |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Bihar megyei iskolák |
Nagyvárad |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Bodrogközi iskolák |
Nagykapos |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Kárpátaljai iskolák |
Visk |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Törökkanizsa |
Törökkanizsa |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Léva, Zselíz, Párkány |
Léva |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |
Ipolyság, Palást |
Ipolyság |
Rákóczi Szövetség - Budapest |
Budapest |