22 ezer külhoni óvodásnak küld karácsonyi ajándékot a Rákóczi Szövetség, ráirányítva a szülők figyelmét a magyar iskolaválasztás fontosságára

A Kárpát-medence közel ezer településén, 22 ezer magyarul beszélő óvodáshoz jut el az ajándék, amelynek része egy apró édesség és egy szép népmesekönyv, a szülőket magyar iskolaválasztásra bátorító levéllel együtt.

A Rákóczi Szövetség elkötelezett a határon túli magyar közösségek magyar iskolaválasztásában, meggyőződve arról, hogy a magyar iskola mind a gyermek felnőttként remélt boldogulása, mind a magyar közösségek megmaradása szempontjából a leghelyesebb döntés.

A Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programja érinti a teljes Felvidéket, Kárpátalját és Vajdaságot, Erdélyben és Partiumban Máramaros, Szatmár, Bihar, Arad, Temes, Fehér, Hunyad, Szeben, Beszterce-Naszód megyéket, illetve Torda és Dés régióját.

Részlet az ajándék mesekönyvből:

További mesékért és mondókákért kattintson ide.