A Nemzeti Vértanúk Emlékművét 2019 őszén állították helyre azok emlékére, akik magyarságuk megvallásáért vértanúkká, áldozatokká váltak. A Rákóczi Szövetség 2020 óta a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján, itt szervezi megemlékezését fiatalok részvételével.

Idén a rendkívüli körülmények miatt megemlékezésünk az online térbe szorult. Ebben a formában a Kárpát-medence sokezer középiskolás diákjával és tanárával együtt emlékezhettünk a kommunista diktatúra áldozataira.

Online megemlékezésünket 2021. február 25-én, csütörtökön 11 órától élőben közvetítettük a Rákóczi Szövetség közösségi média felületein.

Az emléknap jelentőségéről Földváryné dr. Kiss Réka, a NEB elnöke mondta el gondolatait, visszaemlékezését Nádasdy Borbála, a diktatúra áldozata osztotta meg a fiatalokkal. Az összeállításban a Nemzeti Színház színészei – Ács Eszter és Bakos Kiss Gábor – naplórészleteken keresztül idézték fel a diktatúrát. A megemlékezés kiemelt része volt a Nemzeti Vértanúk Emlékművének megkoszorúzása is.

Megemlékezésünket az Országgyűlés Hivatalával és a Nemzeti Emlékezet Bizottságával együttműködésben szerveztük.

Képgaléria: