60 négyzetméteren a nagyságos fejedelem címere

Március 2-án 15 órakor közel 300 Kárpát-medencei középiskolai diák rajzolja ki a Kossuth téren az Országház előtt II. Rákóczi Ferenc címerét az emlékévhez kapcsolódva.

A Rákóczi Szövetség ünnepi megemlékezésén beszédet mond Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, akivel közösen Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke, illetve a diákszervezetek vezetői megkoszorúzzák II. Rákóczi Ferenc szobrát.

Az ünnepségen részt vevő diákok a Szövetség szervezésében március 1. és 3. között egy Középiskolás Vezetői Fórumon vesznek részt, ahol segítséget kapnak az ifjúsági szervezetek működtetéséhez, programok lebonyolításához, illetve szorosabbra fűzhetik a kapcsolatot más külhoni és anyaországi középiskolás szervezetekkel.

A többnapos rendezvényen bemutatkozik a Rákóczi Pontok koncepciója is, mely egy-egy régió középiskolai szervezeteinek munkáját és tagságát segíti.