A Rákóczi Szövetség március 9-én ünnepélyes keretek között a Szent István Bazilikában adta át az Esterházy-díjat.

A díjátadó előzményeként Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke szentmisét mutatott be Esterházy János lelki üdvéért.
Az idei esztendőben Ďurčo Zoltán, a Nyitrai Egyházmegye magyar püspöki helynöke, valamint Dagmar Babčanová, volt vatikáni szlovák nagykövet részesült kitüntetésben. Az eseményen beszédet mondott Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter, Snell György, püspök, Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a Rákóczi Szövetség alelnöke, valamint Surján László, a Charta 21 Megbékélési Mozgalom alapítójá.

A díjátadón közreműködött a szlovákiai magyar pedagógusok Vass Lajos kórusa.

Az ünnepélyes díjátadóra a Kárpát-medence minden részéről mintegy 300-an érkeztek, illetve a szlovák és a magyar sajtó munkatársai is jelen voltak.

Képgaléria: