Ferenc pápa június 1-jei csíksomlyói látogatása alkalmából a Rákóczi Szövetség együttműködésben a Miniszterelnökség egyházi ügyekért felelős államtitkárságával utazási pályázatot hirdet Kárpát-medencei középiskolák, egyházi közösségek 13 és 19 év közötti fiataljainak.

Ennek részleteiről Soltész Miklós, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, valamint Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke tart részletes tájékoztatót 2019. március 22-én 10 órakor, a Szent Gellért Katolikus Gimnázium aulájában (Krisztina tér 4.).

A Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja keretében az utazásban résztvevő diákok számától és az utazás távolságától függően akár 400 ezer forint utazási támogatásban is részesítheti a sikeres pályázókat.

A pályázatot 2019. április 1-ig nyújthatják be a Rákóczi Szövetség honlapján (www.rakocziszovetseg.org).

A Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja tavaly mintegy 400 középiskola 15 000 diákjának teremtett utazási lehetőséget. A program idén is folytatódik, a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából 116 középiskola több mint 5000 tanulója utazott legalább egy határ átlépésével ünnepelni.