Ferenc pápa június 1-jei történelmi csíksomlyói látogatása alkalmából a Rákóczi Szövetség együttműködésben a Miniszterelnökség egyházi ügyekért felelős államtitkárságával utazási pályázatot hirdetett Kárpát-medencei középiskolák, egyházi közösségek 13 és 19 év közötti fiataljainak. Ennek köszönhetően 2500 középiskolás juthat el a pápai szentmisére.

Június 6-án a pünkösdi csíksomlyói búcsúba 300 felvidéki és kárpátaljai fiatal kel útra a Nagyboldogasszony Zarándokvonattal a Szövetség szervezésében és támogatásával.

A Rákóczi Szövetség nemzeti összetartozás napi Diákutaztatási Programja keretében 100 Kárpát-medencei középiskola több mint 4000 diákja utazhat legalább egy határ átlépésével a Kárpát-medencében. Az utazó iskolák közül Felvidékre 29, Erdélybe, illetve Partiumba 22, Vajdaságba 11, Horvátországba 3, Szlovéniába 2 és Kárpátaljára 2 középiskolai csoport utazik. Határon túlról 31 középiskolai csoport utazik az anyaországba.

A június 4-i utazási pályázatot bármely Kárpát-medencei középiskola benyújthatta. A Rákóczi Szövetség az utazó diákok számától és a megtett távolságtól függően legfeljebb 300 ezer forint értékű utazási kerettámogatást ajánlott fel a sikeres pályázóknak.

A fent említett programok mellett a Szövetség sátoraljaújhelyi központi eseményén június 4-én további ezer fiatalt lát vendégül.

Köszönjük, hogy hírt adnak az eseményekről!