A hétvégén Hajdúszoboszlón közel 200 középiskolai vezetőtanár találkozott azzal a céllal, hogy a Rákóczi Szövetség középiskolásokat érintő jövő évi programjait megvitassák.

A vendégeket elsőként Nagy Domonkos István, szervezetfejlesztési igazgató köszöntötte, majd Debrecenbe utaztak, ahol a Víg Kamaraszínházban megtekintették a Padlás c. darabot.

Szombat reggel a találkozón megjelentek bemutatkozása indította a programot, majd a Szövetség életéről, történetéről és működéséről szóló bemutatkozó film megtekintése után Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke beszédében kiemelte az óvodai és iskolai, középiskolai pedagógusok munkájának jelentőségét a magyar megmaradásért vívott küzdelemben, a fiatalok identitásának kialakításában.

A délutáni órákban a vezetőtanárok, intézményvezetők először oktatott tárgyuknak megfelelően, később régiók szerint különböző szekciókba tömörülve vitatták meg a tagszervezeti működéssel és középiskolai rendezvényekkel kapcsolatos kérdéseiket, tapasztalataikat, javaslataikat.

Vasárnap délelőtt Nagy Domonkos ismertette a következő időszakra vonatkozó fontosabb információkat, majd röviden összegezte a hétvége eredményeit.

Képgaléria: