Az Országgyűlés 2000. június 13-án elfogadott határozata február 25-ét a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapjává nyilvánította, ezalkalomból került sor 2020. február 25-én a Nemzeti vértanúk emlékmű megkoszorúzására.

Az Országgyűlés Hivatala és a Rákóczi Szövetség közös rendezvényén több mint 350 budapesti középiskolás diák vett részt. Koszorút helyezett el Kövér László házelnök, Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere, valamint Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke.

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

A megemlékezésen a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola kórusa énekelt.

Ünnepi beszédet mondott Földváryné Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke, valamint Morvay Béla, a kommunizmus egykori kitelepített áldozata. Ezt követően Kurucz Ádám előadásában Márai Sándor Halotti beszéd című műve hangzott el.

A megemlékezés a Szózat eléneklésével ért véget.