A Rákóczi Szövetséget Szilágyi Mátyás beregszászi főkonzul szólította meg annak érdekében, hogy Kárpátalján az ilosvai járásban, Miszticén működő egyetlen magyar nyelven is oktató autista fiatalokat nevelő intézetnek nyújtson támogatást a tanévkezdés nehézségeinek leküzdéséhez.

Főkonzul Úr a kérést Orbán Sándor benei református lelkész kezdeményezésére fogalmazta meg. A Rákóczi Szövetség lehetőségeihez mérten igyekezett segíteni és az otthon 33 lakójának küldött tanszereket, a bennlakáshoz szükséges lábbelit és egyéb eszközöket.

Az adományokat október 9-én Szilágyi Mátyás beregszászi főkonzul, Orbán Sándor református lelkész és az adományozók nevében Nagy Sándor a Katolikus Karitász képviselője és Páva Judit a Rákóczi Szövetség nagyszőlősi régiójának koordinátora adták át.

Képgaléria: