2018. október 9-én kezdetét vette az ösztöndíjátadási ünnepségsorozat a Komárom és Vidéke Célalap területén. A nap során a Rákóczi Szövetség képviseletében Szeleczki Mónika és Nagy Domonkos István vettek részt az iskolai eseményeken és adták át a gyermekek szüleinek a Szövetség támogatását.

A nap programja Martoson vette kezdetét, ahol a 8 iskolakezdő rövid műsorát követően a Szövetség képviselői átadták az ösztöndíjakat, majd az igazgatónővel folytattak rövid megbeszélést. Innen Naszvadra utaztak, ahol 19 gyermek részesült támogatásban. Később Ógyallán tekintették meg az elsős diákok előadásában a Kiskakas gyémánt félkrajcárja című mesét majd a 15 szülőnek átadták az ösztöndíjakat. A nap programja a komáromszentpéteri Kossányi József Alapiskolában ért véget. Elsőként Bukovszky János igazgató köszöntötte a szülőket, majd Nagy Domonkos István szervezetfejlesztési igazgató mutatta be a Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programját és átadta a 12 iskolakezdő ösztöndíját.