A Rákóczi Szövetség közösségének 2018. tavaszán sikerült megszerveznie és összegyűjtenie a Minority SafePack - Nemzeti Kisebbségvédelmi Kezdeményezés sikeréhez szükséges magyarországi aláírásokat.
A kezdeményezés ügyével jelenleg az Európai Unió fórumai és döntéshozói foglalkoznak. További részletek ide kattintva érhetők el.

Székely Nemzeti Tanács a nemzeti régiók európai elismertetéséért és fejlesztéséért indította el aláírásgyűjtését. A kezdeményezés szeretné elérni azt, hogy az olyan régiók, mint Székelyföld, önálló Európai Uniós finanszírozást és elismerést nyerhessenek. A Rákóczi Szövetség arra kéri tagságát és minden magyar embert, hogy aláírásával támogassa a Székely Nemzeti Tanács kezdeményezését.

Itt lehet aláírni.