A Rákóczi Szövetség XXXI. alkalommal szervezett Középiskolás Vezetőképzőt ifjúsági szervezetei számára. A képzésen összesen 115 fő vett részt. Az iskolák Magyarországról, Kárpátaljáról, Felvidékről, Erdélyből és Délvidékről érkeztek.

A Vezetőképző megnyitóján Szajkó Gábor, a Rákóczi Szövetség felügyelőbizottsági tagja köszöntötte a tanárokat és diákokat. Rövid köszöntőjében kedvcsinálóként néhány kulisszatitkot is elárult sátoraljaújhelyi középiskolás táborról, valamint arra bíztatta a diákokat és tanáraikat, hogy minél többen vegyenek részt a táborban, hisz nincs nyár középiskolás tábor nélkül. A vacsorát követően a diákok számára az együttműködés és hatékonyság jegyében ismerkedési est vette kezdetét.

Szombat reggel a csoport Debrecenbe utazott, ahol egy kvízjáték keretében városfelfedező sétán vettek részt. A pedagógusok diákjaikkal együtt oldották meg a feladatokat és jutottak el a város rejtett zugaiba. A kvízjátékot követően a Református Kollégium oratóriumában Győri József igazgató úr fogadta a csoportot. A diákok megtekintették a Nyilas Misi egy napja című filmet, melyben bemutatásra került, hogy miként telik a debreceni diák egy napja a kollégium megalakulása óta, egész a napjainkig. A dokumentumfilm egyik kuriózumba, hogy a kollégium jelenlegi lakói is közreműködtek elkészítésében. A kollégiumban elfogyasztott ebédet követően, a csoport a Déri múzeumba látogatott. A múzeum összes kiállítását megtekintették, ám a csúcspontot mindenki számára a Krisztus-trilógia szemügyre vétele jelentette. A diákokat lenyűgözte a festmények monumentalitása, a festményen szereplő alakok megformálása. Vacsora előtt a diákok egy tartalmas délutáni csoportfoglalkozáson vettek részt, melynek keretében közös képet festettek. A vacsorát követően az önfeledt szórakozásé volt a főszerep, hisz a résztvevők igénybe vehették a termálfürdő adta lehetőségeket.

A hosszú hétvége közös megbeszéléssel, élménylecsengetéssel zárult. Közösen átgondolták, hogy milyen programokon vettek részt az elmúlt napokban, mit tanultak, milyen új élményekkel és ötletekkel térnek haza iskolájukba. A Szövetség munkatársai egy apró személyes figyelmességgel is készültek a diákok számára. Az előző este közösen elkészített festményből könyvjelzőket készítettek, melyből minden diák kapott egyet. Ezzel is megerősítve bennük, hogy tenni akarással, odafigyeléssel és kellő kreativitással mindig alkotható valami új és maradandó.

A vezetőképző szentmisével/istentisztelettel, majd az azt követő ebéddel zárult.

A rendezvény a Rákóczi Szövetség és Alapítványának közös szervezésében valósult meg.

Megvalósult program

2018. március 23., péntek

15.00-16.30     regisztráció, elszállásolás – Hotel Hőforrás

17.00-18.00     megnyitó, Szajkó Gábor, a Rákóczi Szövetség felügyelőbizottsági tagjának köszöntője – Hotel Barátság