A Rákóczi Szövetség az elmúlt 12 évben Kárpát-medence szerte több mint 270 középiskolában hozta létre ifjúsági szervezeteit, a helyi tanárokkal és diákokkal együttműködve. A Szövetség középiskolai szervezeti kapcsolatainak és tevékenységének megújítása, illetve megerősítése érdekében találkozókat szervezett az ezen szervezetek munkáját, ill. az oktatási intézményeket irányító pedagógusok számára.

Az első találkozóra 2017. december 1-3. között került sor Tatán. A rendezvény 55 vendége a Kárpát-medence nyugati feléből érkezett a helyszínre 39 középiskola képviseletében. A második találkozó 2017. december 8-10. között valósult meg Hajdúszoboszlón – a hétvégére Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és Partiumból, valamint az anyaországból érkezett.

Mindkét hétvége programjában helyt kaptak a szakmai előadások és beszélgetések csakúgy, mint a kikapcsolódást és kapcsolatépítést szolgáló elemek.