125 Kárpát-medencei középiskola közel 6000 diákja utazik október 23-án legalább egy határ átlépésével ünnepelni
A Rákóczi Szövetség hetedik alkalommal hirdette meg 2018 őszén Kárpát-medencei középiskolák részére az Október 23-i Diákutaztatási Programot.
A program célja, hogy a Kárpát-medencei magyar középiskolások ellátogassanak legalább egy határ átlépésével egy másik ország magyar középiskolájához, és ott közösen ünnepeljek október 23-án. A program kiemelt célja az is, hogy a látogatás során minél több közvetlen kapcsolat alakuljon ki a magyar diákok, tanárok, illetve iskolák között.
A programot pályázati formában hirdette meg a Rákóczi Szövetség, amelyre bármely Kárpát-medencei magyar középiskola jelentkezhetett.
A pályázat feltétele volt, hogy egy másik államban működő magyar középiskolához látogasson a pályázó középiskola utazó csoportja és közös programot szervezzenek az október 23-i nemzeti ünnep kapcsán. Iskolánként egy autóbusznyi diák utazhat a pályázat keretében, amihez a Rákóczi Szövetség az utazó diákok számától függően legfeljebb 200 ezer forint értékű utazási kerettámogatást ajánl fel a sikeres pályázóknak.
A Diákutaztatási Program mellett Rákóczi Szövetség a hagyományos „Gloria Victis” elnevezésű 1956-os emlékünnepségsorozatra október 21. és 23. között több mint 2200 egyetemistát és középiskolást vár Budapestre a Kárpát-medence minden szegletéből.
A Szövetség Diákutaztatási Programjaiba idén már több mint 10 000 középiskolás kapcsolódott be.
A sikerrel pályázó iskolák:
|
Az iskola neve |
Országrész |
Település |
A partneriskola neve |
Országrész |
Település |
---|---|---|---|---|---|---|
1. |
Arany János Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Nagyszalonta |
Dugonics András Piarista Gimnázium |
Magyarország |
Szeged |
2. |
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium |
Magyarország |
Aszód |
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola |
Felvidék |
Ipolyság |
3. |
Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium |
Erdély-Partium |
Székelyudvarhely |
Lenkey János Általános Iskola |
Magyarország |
Eger |
4. |
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés- oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény |
Magyarország |
Baja |
Oktatási és Oktatási Központ "Ivan Stark" |
Horvátország |
Eszék |
5. |
Bajai SzC Bányai Júlia Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Baja |
Srednja Economska Skola |
Délvidék |
Zombor |
6. |
Bakonynánai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola/Deutsche Nationalitäten Grundschule Bakonynana |
Magyarország |
Bakonynána |
Selye János Gimnázium |
Felvidék |
Komárom |
7. |
Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
Magyar Tannyelvű Magánszakközépiskola |
Felvidék |
Alsóbodok |
8. |
Bányai János Műszaki Szakközépiskola |
Erdély-Partium |
Székelyudvarhely |
Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Miskolc |
9. |
BGSZC Békésy György Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Budapest |
Súkromná stredná odborná škola-Magán Szakközépiskola |
Felvidék |
Rimaszombat |
10. |
BINOK |
Magyarország |
Pécs |
Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont |
Délvidék |
Magyarkanizsa |
11. |
BMSZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Budapest |
Stredná Odborná Škola Stavebná S VJM - Dunaszerdahely |
Felvidék |
Dunaszerdahely |
12. |
Bocskai István Általános Iksola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
Magyarország |
Hajdúnánás |
1-es Számú Gimnázium |
Erdély-Partium |
Marosludas |
13. |
Bolyai Farkas Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Marosvásárhely |
III Béla Gimnázium |
Magyarország |
Baja |
14. |
Bosza Milityevity Közgazdasági Középiskola |
Délvidék |
Szabadka |
Budapesti Gazdasági SZC Varga István Kereskedelmi, Közgazdasági Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Budapest |
15. |
BSZC JózsefAttila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Polgár |
Lorántffy Zsuzsanna REformátus Gimnázium |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
16. |
Budapesti Kolping Katolikus Iskola |
Magyarország |
Budapest |
Boldog Salkaházi Sára magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium |
Felvidék |
Szepsi |
17. |
Budapesti Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium |
Magyarország |
Budapest |
Gymnázium – Gimnázium |
Felvidék |
Nagykapos |
18. |
Cegédi Kossuth Lajos Gimnázium |
Magyarország |
Cegléd |
Boros Mihály Alapiskola |
Felvidék |
Nagyfödémes |
19. |
Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Kollégium |
Magyarország |
Pécs |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Horvátország |
Eszék |
20. |
Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium |
Magyarország |
Kiskunfélegyháza |
Şcoala Gimnazială „ Móra Ferenc” Általános Iskola |
Erdély-Partium |
Székelyudvarhely |
21. |
Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium |
Magyarország |
Debrecen |
Jósika Miklós Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Torda |
22. |
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona |
Magyarország |
Debrecen |
Mezőgazdasági Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Érmihályfalva |
23. |
Debreceni Szakképzési Centrum Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Debrecen |
Makkosjánosi Mezőgazdasági Líceum |
Kárpátalja |
Makkosjánosi |
24. |
Debreceni SZC Baross Gábor Középiskolája és Kollégiuma |
Magyarország |
Debrecen |
Colegiul Agricol NR.1 Valea lui Mihai |
Erdély-Partium |
Érmihályfalva |
25. |
Debreceni SzC Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Debrecen |
Brassai Sámuel Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Kolozsvár |
26. |
Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Debrecen |
Ungvári Magyar Tannyelvű Elemi Iskola és Drugeth Gimnázium |
Kárpátalja |
Ungvár |
27. |
Debreceni SZC Könnyűipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Magyarország |
Debrecen |
Ady Endre Elméleti Liceum |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
28. |
Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Iskola |
Délvidék |
Topolya |
Bajai Türr István Gazdasági Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Baja |
29. |
DSZC Povolny Ferenc Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Magyarország |
Debrecen |
Csiky Gergely Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Arad |
30. |
DSZC Vegyipari Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Debrecen |
Liceul Teoretic "Ady Endre" Oradea |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
31. |
Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium - 1. csoport |
Magyarország |
Szeged |
Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum |
Erdély-Partium |
TEMESVÁR |
32. |
Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium - 2. csoport |
Magyarország |
Szeged |
Csíky Gergely Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Arad |
33. |
Egészségügyi Középiskola |
Délvidék |
Szabadka |
Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája |
Magyarország |
Szeged |
34. |
Egri SZC Szent Lőrinc Szakközépiskola - 1. csoport |
Magyarország |
Eger |
Gimnázium Nagykapos |
Felvidék |
Nagykapos |
35. |
Egri SZC Szent Lőrinc Szakközépiskola - 2. csoport |
Magyarország |
Eger |
Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
36. |
Egri SZC Szent Lőrinc Szakközépiskola - 3. csoport |
Magyarország |
Eger |
Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Ipolyság |
Felvidék |
Ipolyság |
37. |
Egri SZC Szent Lőrinc Szakközépiskola - 4. csoport |
Magyarország |
Eger |
Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
38. |
ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola |
Felvidék |
Kassa |
39. |
Energetikai Szakgimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Paks |
Pázmány Péter Gimnázium |
Felvidék |
Érsekújvár |
40. |
Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium |
Magyarország |
Esztergom |
Ady Endre Alapiskola |
Felvidék |
Párkány |
41. |
Ferences Gimnázium |
Magyarország |
Szentendre |
Dévai Szent Ferenc Alapítvány - Szent Erzsébet Gyermekotthon |
Erdély-Partium |
Szászváros |
42. |
Gimnázium Óbecse |
Délvidék |
Becse |
Energetikai Szakgimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Paks |
43. |
Gomba Levente Gimnázium |
Magyarország |
Putnok |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Felvidék |
Rimaszombat |
44. |
Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai |
Magyarország |
Gyula |
Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum |
Erdély-Partium |
Gyulafehérvár |
45. |
Gymnázium - Gimnázium, Adyho 7, Štúrovo |
Felvidék |
Párkány |
Pápai Református Kollégium Gimnáziuma |
Magyarország |
Pápa |
46. |
Gymnázium Pavla Jozefa Śafárika - Pavol Jozef Śafárik Gimnázium |
Felvidék |
Rozsnyó |
Ady Endre Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
47. |
Gymnázium-Gimnázium Nagykapos |
Felvidék |
Nagykapos |
Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium |
Magyarország |
Budapest |
48. |
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium |
Magyarország |
Hajdúböszörmény |
Kölcsey Ferenc Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Satu Mare |
49. |
Hám János Római Katolikus Líceum Szatmárnémeti |
Erdély-Partium |
Szatmárnémeti |
Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium |
Magyarország |
Érd |
50. |
Hatvani Bajza József Gimnázium |
Magyarország |
Hatvan |
Péterfalvai Református Líceum |
Kárpátalja |
Péterfalva |
51. |
HORVÁTH JÁNOS ELMÉLETI LÍCEUM |
Erdély-Partium |
MARGITTA |
MISKOLCI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM BERZEVICZY GERGELY SZAKGIMNÁZIUMA |
Magyarország |
MISKOLC |
52. |
Horváth Mihály Gimnázium |
Magyarország |
Szentes |
Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola |
Felvidék |
Rozsnyó |
53. |
HSZC Sághy Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Magyarország |
Csongrád |
Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola Óbecse |
Délvidék |
Óbecse |
54. |
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete |
Kárpátalja |
Beregszász |
Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Magyarország |
Sátoraljaújhely |
55. |
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium |
Magyarország |
Kiskunhalas |
Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola |
Délvidék |
Óbecse |
56. |
Iosif Vulcan Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
Baptista Szeretszolgálat EJSZ Szácsánzi István Gimnáziuma, Szakgimnáziuma |
Magyarország |
PÉCS |
57. |
IQ Pont Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Magyarország |
Eger |
Partiumi Keresztény Egyetem |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
58. |
Kecskeméti Református Gimnázium |
Magyarország |
Kecskemét |
Csiky Gergely Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Arad |
59. |
Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Magyarország |
Kétegyháza |
Arany János Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Nagyszalonta |
60. |
Kétnyelvű Középiskola Lendva |
Felvidék |
Lendva |
Kazinczy Ferenc Gimnázium |
Magyarország |
Győr |
61. |
Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola |
Felvidék |
Bátorkeszi |
62. |
Kölcsey Ferenc Fődimnázium |
Erdély-Partium |
Szatmárnémeti |
Ady Endre Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
63. |
Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium |
Magyarország |
Hajdúnánás |
Bethlen Kollégium |
Erdély-Partium |
Nagyenyed |
64. |
Közgazdasági-kereskedelmi iskola |
Délvidék |
Becse |
Bartók Béla Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Temesvár |
65. |
Losontzi István EGYMI, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium |
Magyarország |
Cegléd |
Politechnikai Iskola Szabadka |
Délvidék |
Szerbia |
66. |
Lucian Blaga Technológiai Líceum |
Erdély-Partium |
Szászrégen |
Gabor Denes Szakgimnazium |
Magyarország |
Szeged |
67. |
Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola Hidaskürt |
Felvidék |
Mostová- Hidaskürt |
Győri Műszaki SZC, Hunyadi Mátyés Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Mosonmagyaróvár |
68. |
Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola Nagymegyer |
Felvidék |
Nagymegyer |
Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Magyarország |
Mosonmagyaróvár |
69. |
Magán szakközépiskola |
Felvidék |
Diószeg |
Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Verebély László Szakközépiskola és Szakiskola |
Magyarország |
Budapest |
70. |
Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola |
Felvidék |
Dunaszerdahely |
Váci Szakképzési Centrum Petzelt József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Szentendre |
71. |
Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja |
Magyarország |
Baja |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Horvátország |
Eszék |
72. |
Marosvásárhelyi Református Kollégium |
Erdély-Partium |
Marosvásárhely |
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon |
Magyarország |
Miskolc |
73. |
Marosszentgyörgyi I. Szervezet |
Erdély-Partium |
Marosszentgyörgy |
Stredna Odborna Skola Moldova nad Bodvou |
Felvidék |
Szepsi |
74. |
MEZŐGAZDASÁGI ISKOLA |
Délvidék |
Topolya |
TSZC, Mikes Kelemen Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Tatabánya |
75. |
Mihai Eminescu Pedagógiai Főgimnázium(Colegiul National Pedagogic Mihai Eminescu) |
Erdély-Partium |
Marosvásárhely |
Nyíegyházi Sz.C. Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátói,Idegenforgalmi Szakgimnáziuma,Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Magyarország |
Nyíregyháza |
76. |
Mihai Eminescu Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
Karácsonyi János Katolikus Gimnázium |
Magyarország |
Gyula |
77. |
Mikszáth Kálmán Szakközépiskola |
Magyarország |
Balassagyarmat |
Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont |
Felvidék |
Gúta |
78. |
Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Miskolc |
Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola |
Felvidék |
Losonc |
79. |
Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Magyarország |
Miskolc |
Stredná odborná škola Jozefa Szakkayho - Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
80. |
Munkácsi Szent István Líceum Informatika és Idegennyelv Szakiránnyal |
Kárpátalja |
Munkács |
Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI |
Magyarország |
Nyíregyháza |
81. |
Nagykárolyi Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Nagykároly |
Budapest -Fasori Evangélikus Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
82. |
NSZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája |
Magyarország |
Nagykanizsa |
Műszaki Iskola |
Délvidék |
Ada |
83. |
Pannonhalmi Bencés Gimnázium |
Magyarország |
Pannonhalma |
Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium |
Felvidék |
Pozsony |
84. |
Pécsi Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Pécs |
Csiky Gergely Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Arad |
85. |
Pécsi SZC II. Béla Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Pécsvárad |
Magyarország |
Pécsvárad |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Horvátország |
Eszék |
86. |
Premontrei Iskolaközpont |
Magyarország |
Gödöllő |
Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
87. |
Simion Barnutiu Szakközépiskola |
Erdély-Partium |
Nagykároly |
Füleki Gimnázium |
Felvidék |
Fülek |
88. |
SSOŠ-Magán Szakkozépiskola - 1. csoport |
Felvidék |
Rimaszombat |
BGSZC Békésy Gyorgy Szakgimnázium és Szakkozépiskola |
Magyarország |
Budapest |
89. |
SSOŠ-Magán Szakkozépiskola - 2. csoport |
Felvidék |
Rimaszombat |
ESzC Szent Lorincz Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnázium és Szakkozépiskola |
Magyarország |
Eger |
90. |
Stevan Sremac Általános Iskola, Emlékiskola Kihelyezett tagozat |
Délvidék |
Zenta |
Klauzál Gábor Általános Iskola |
Magyarország |
Hódmezővásárhely |
91. |
Stevan Sremac általános iskola,Zenta-Tömörkény István kihelyezett tagozat, Tornyos |
Délvidék |
Tornyos |
Kunszentmártoni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
Magyarország |
Kunszentmárton |
92. |
Stredná odborná škola pedagogická - Pedagógiai Szakközépiskola |
Felvidék |
Lučenec- Losonc |
Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium- Materská škola, všeobecná škola, gymnázium a kolégium s vyučovacím jazykom slovenským |
Magyarország |
Budapest |
93. |
Stredná odborná skola Szakközépiskola Udvard |
Felvidék |
Dvory nad Zitavou |
Salgótartjáni Szakképzési Centrum |
Magyarország |
Balassagyarmat |
94. |
Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola, Érsekújvár |
Felvidék |
Érsekújvár |
Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium és Szakkollégium, |
Magyarország |
Pannonhalma |
95. |
Szabadkai Zeneiskola |
Délvidék |
Szabadka |
Egressy Béni alap- és középfokú, Zeneművészeti és Színművészeti Szakközépiskola |
Magyarország |
Budapest |
96. |
Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
Puskás Tivadar Távközlési Technikum |
Magyarország |
Budapest |
97. |
Szakkay József Szakközépiskola, Kassa |
Felvidék |
Kassa |
Encsi Váci Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Encs |
98. |
Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium Művészeti Szakgimnázium Általános Iskola Óvoda Alapfokú Művészetoktatási Iskola és Kollégium |
Magyarország |
Békéscsaba |
Colegiul National Mircea Eliade Sighisoara |
Erdély-Partium |
Segesvár |
99. |
Széchenyi István Gimnázium |
Magyarország |
Pécs |
Milko Egyesület |
Délvidék |
Szabadka |
100. |
Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Magyarország |
Hajdúböszörmény |
Kalotaszentkirályi Ady Endre Általános Iskola |
Erdély-Partium |
Kalotaszentkirály |
101. |
Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Magyarország |
Szeged |
Csiky Gergely Főgimnázium |
Erdély-Partium |
Arad |
102. |
Székely Mikó Kollégium |
Erdély-Partium |
Sepsiszentgyörgy |
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Miskolc |
103. |
Székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum |
Erdély-Partium |
Székelyhíd |
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Sárospatak |
104. |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézménye |
Magyarország |
Balatonfüred |
Selye János Gimnázium |
Felvidék |
Komárom |
105. |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Pannonhalmi Tagintézménye |
Magyarország |
Pannonhalma |
Alapiskola és Óvoda Dolné Saliby - Alsószeli |
Felvidék |
Alsószeli |
106. |
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium |
Magyarország |
Balassagyarmat |
Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Szepsi |
Felvidék |
Szepsi |
107. |
Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI |
Magyarország |
Nyíregyháza |
Nyers István Akadémia |
Délvidék |
Tóthfalu |
108. |
Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum |
Erdély-Partium |
Nagyvárad |
Cseh Károly |
Délvidék |
Ada |
109. |
Szent Margit Gimnázium |
Magyarország |
Budapest |
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola |
Felvidék |
Ipolyság |
110. |
SZENT MÁRTON GIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA |
Magyarország |
Szikszó |
TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA |
Felvidék |
RIMASZOMBAT |
111. |
Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége - alapszervezet |
Felvidék |
Nagykér |
Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület |
Magyarország |
Székesfehérvár |
112. |
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma |
Magyarország |
Szolnok |
Nagymuzsalyi Középiskola |
Kárpátalja |
Nagymuzsaly |
113. |
Szolnoki Szolgáltatási SZC Damjanich János Szakképző Iskolája és Kollégiuma |
Magyarország |
Martfű |
Petőfi Sándor Általános Iskola |
Délvidék |
Hajdújárás |
114. |
SZSZC Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Magyarország |
Tokaj |
Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
115. |
Tasnádi Technológiai Liceum |
Erdély-Partium |
Tasnad |
MÁTÉSZALKAI SZC KÁLLAY RUDOLF SZAKKÖZÉPISKOLÁJA |
Magyarország |
Nagykálló |
116. |
Tatabányai Árpád Gimnázium |
Magyarország |
Tatabánya |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Felvidék |
Rimaszombat |
117. |
Terepjárók DSE |
Magyarország |
Székesfehérvár |
Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége Alapszervezet NagykériAL és óvoda mellett |
Felvidék |
Nagykér |
118. |
Tokaji Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Magyarország |
Tokaj |
Szakkay József Szakközépiskola |
Felvidék |
Kassa |
119. |
Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Magyarország |
Cegléd |
Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont |
Délvidék |
Magyarkanizsa |
120. |
TSZC Mikes Kelemen Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Szakgimnáziuma és Szakiskolája |
Magyarország |
Tatabánya |
Magán Szakközépiskola |
Felvidék |
Diószeg |
121. |
Váci Madách Imre Gimnázium - 1. csoport |
Magyarország |
Vác |
Ipolysági Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium |
Felvidék |
Ipolyság |
122. |
Váci Madách Imre Gimnázium - 2. csoport |
Magyarország |
Vác |
Ipolysági Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium |
Felvidék |
Ipolyság |
123. |
Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium |
Magyarország |
Gyöngyös |
Gimnázium Fülek |
Felvidék |
Fülek |
124. |
Wesley János Óvoda Általános Iskola és Középiskola |
Magyarország |
Szeged |
Petőfi Sándor Általános Iskola |
Délvidék |
Óbecse |
125. |
Alapiskola |
Felvidék |
Nagycétény |
Terpjárók DSE |
Magyarország |
Székesfehérvár |
Kárpátalján rohamosan nő a magyar iskolaválasztók száma
89 helyszínen Kárpátalja 1906 magyar iskolakezdőjét köszöntötte a Rákóczi Szövetség a magyar összefogást jelképező ösztöndíjjal szeptember 17-20. között. A Rákóczi Szövetség munkatársai ünnepélyes formában köszöntötték az iskolakezdőket és gratuláltak szüleiknek azért a felelős és helyes döntésért, hogy gyermeküket magyar iskolába íratták.
Kárpátalján a múlt évhez képest idén szeptemberben közel 10%-kal több gyermek lépett a magyar általános iskolák első osztályába. Elmondható, hogy ma már alig van olyan magyar család, aki gyermekét ne magyar iskolába íratná Kárpátalján, és az is kijelenthető, hogy nagyon sok vegyesházasságban, vagy tisztán ukrán családokban született gyermeket is magyar iskolába íratnak. Kárpátalján a magyar nyelv és a magyar iskola egyértelmű felértékelődése tapasztalható.
A Rákóczi Szövetség előadás-sorozatot indított középiskolai tanároknak. A sorozat 2. részében Dr. Pécsi Rita, neveléskutató tart előadást Tananyagot holnapra, vagy értéket egy életre? - Az érzelmi intelligencia fejlesztésének szerepe a pedagógiában címmel.
Az előadás időpontja: 2021. február 1. 14 óra (MAGYARORSZÁGI IDŐ SZERINT)
Előadó: Dr. Pécsi Rita, nevelékutató
Téma: Tananyagot holnapra, vagy értéket egy életre? - Az érzelmi intelligencia fejlesztésének szerepe a pedagógiában
Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
A regisztrációs határidő után megküldjük a részvételhez szükséges információkat.
Regisztrálni 2021. február 1. hétfő 11 óráig lehet az alábbi felületen:
A jelentkezés lezárult.
A Rákóczi Szövetség az ősz folyamán 4 továbbképzéssel egybekötött találkozót szervez Kárpát-medencei óvodapedagógusok és alsós (általános iskolai) tanítók részére.
A rendezvények célja az óvónők és tanítónők munkájának megbecsülése, a magyar iskolaválasztás elősegítése, kapcsolatépítés, képzés.
A rendezvény helyszíne: Hunguest Hotel Forrás **** (Szeged)
A jelentkezés feltételei:
További információ a Rákóczi Szövetség központi irodájától, illetve Szeleczki Mónikától kérhető telefonon vagy e-mailen (tel: +30 323 3521; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.).
A rendezvény helyszíne: Hotel Magyar Király ****(Székesfehérvár)
A jelentkezés feltételei:
További információ a Rákóczi Szövetség központi irodájától, illetve Pandy Ritától kérhető telefonon vagy e-mailen (tel: +36 30 578 4554; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A rendezvény helyszíne: Hunguest Hotel Béke ****(Hajdúszoboszló)
A jelentkezés feltételei:
További információ a Rákóczi Szövetség központi irodájától, illetve Pandy Ritától kérhető telefonon vagy e-mailen (tel: +36 30 578 4554; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A rendezvény helyszíne: Hunguest Hotel Béke ****(Hajdúszoboszló)
A jelentkezés feltételei:
További információ a Rákóczi Szövetség központi irodájától, illetve Lőrinc Brigittától kérhető telefonon vagy e-mailen (tel: +36 1 201 3067; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
A találkozókra meghívott óvoda és iskola legfeljebb 2 fővel jelentkezhet. A Rákóczi Szövetség arra törekszik, hogy a tanév során megrendezésre kerülő találkozók valamelyikére meghívást kapjon minden, a Magyar iskolaválasztási Programban érintett külhoni magyar óvoda és iskola.
A rendezvényeken 150-200 főt tudunk vendégül látni, túljelentkezés esetén a jelentkezési sorrendet vesszük alapul.
A jelentkezési határidőt követően részletes információt és programot küldünk.
A találkozó résztvevőinek költségeit a Rákóczi Szövetség felvállalja (szállás, ellátás, programok).
A találkozóra a jelentkezők számától függően buszt indítunk.
Jelentkezni elektronikus formában lehet a fent jelzett határidőig.
!!!FIGYELEM: Minden jelentkező csak a saját régiójának meghirdetett találkozóra jelentkezhet!!!
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
A Rákóczi Szövetség október 21-23. között 26. alkalommal valósítja meg a Gloria Victis – 1956 elnevezésű rendezvénysorozatát, Kárpát-medencei ifjúsági találkozóval összekötve.
A rendezvényen 2500 Kárpát-medencei egyetemista és középiskolás vesz részt azzal a céllal, hogy tisztelegjenek 1956 hősei előtt és élményszerű ismereteket szerezzenek az 1956-os forradalomról és szabadságharcról.
A háromnapos rendezvény központi helyszíne a Műegyetem, programja azonban sok szálon fut. Részét képezi többek között az Erkel Színház, a 301-es parcella, az Országház, a Nemzeti Múzeum, a recski emlékpark, dunai hajózás, történelmi vetélkedő, komolyzenei koncert.
Október 21. (vasárnap):
12:45 - Megérkeztek Egerbe a kárpátaljai középiskolások. A csoporthoz hamarosan csatlakoznak erdélyi fiatalok, összesen 250 főt várunk Eger városába. A nap további részében dr. Tárnok Balázs, a Rákóczi Szövetség alelnöke köszönti a fiatalokat.
13:30 - Ezekben a percekben regisztrálnak budapesti szállásaikon a kárpátaljai, erdélyi, délvidéki és felvidéki egyetemisták. Lassan indulnak az országházi látogatásra.
16:36 - Az egyetemisták megkezdték az országházi látogatást, az eperjesi diákok pedig Käfer István, professzor előadásán vesznek részt.
17:55 - Az Országház felsőházi üléstermében köszöntötte a Kárpát - medencéből érkező 200 fiatalt Jakab István, az Országgyűlés alelnöke és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke.
18:30 - Egerben dr. Tárnok Balázs, a Rákóczi Szövetség alelnöke, Kiskunmajsán Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke, Kecskeméten pedig dr. Ambrus Sándor, a Rákóczi Szövetség Felügyelőbizottságának elnöke köszöntötte a résztvevőket.
19:00 - Kecskeméten Tóth Péter Lóránd versvándor 1956-os verses összeállítását hallgathatják és csodálhatják a fiatalok.
19:35 - Míg a vidéki helyszíneken zajlanak a különböző programok, addig Budapesten közel 300 fiatal tölti az estét az Erkel Színházban.
20:15 - Egerben kezdetét veszi egy fergeteges táncház.
21:00 - Budapesten 200 egyetemista a Táncsics hajó fedélzetén egy csodálatos hajós városnézéssel zárja a napot/.
Október 22. (hétfő):
09:40 - Az Egerben elszállásolt középiskolások a Recski Történeti Emlékparkban kezdték a napot, ahol megemlékeztek az 1956-os forradalmat követő megtorlások áldozatairól.
10:00 - Elkezdődött a Gloria Victis történelmi vetélkedő középdöntője. A Kárpát - medence minden területéről érkeztek diákok a vetélkedőre, összesen 65 csapat méri össze tudását.
10:20 - A BME központi épületében Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke beszélget az egyetemistákkal. Volt már szó többek között 1948-ról, a külhoni magyarságról, Kárpátaljáról, 56-ról és a nemzeti szuverenitásról.
10:35 - A délvidéki, illetve erdélyi fiatalok a 301-es parcellánál vesznek részt egy rendhagyó történelemórán. A látogatóközpontban dr. Kárpáti Katalin, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgató- helyettese és dr. Tárnok Balázs, a Rákóczi Szövetség alelnöke köszöntötte a diákokat.
15:00 - Kezdetét vette a Műegyetemi megemlékezés. A Himnusz után beszédet mond dr. Józsa János, a BME rektora, dr. Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, volt műegyetemi diák és dr. Boross Péter korábbi miniszterelnök.
16:00 - Véget ért a megemlékezés, a fiatalok a BME előtt gyülekeznek a fáklyás felvonuláshoz.
16:15 - Elindult a fáklyás felvonulás, közel 2500 középiskolás és egyetemista tart a Bem téri megemlékezésre. A menet útvonala: Műegyetem – Szent Gellért tér – Szent Gellért rakpart – Várkert rakpart – Casino – Ybl Miklós tér – Clark Ádám tér – Fő utca – Jégverem utca – Bem rakpart – Bem tér
17:40 - A Bem téri megemlékezésen Bence Norbert kárpátaljai egyetemista szólalt fel a határon túli diákok nevében. Perceken belül őt követi Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Október 23. (kedd):
9:35 - A Budapesten elszállásolt közel 200 középiskolás a Széna téren emlékezik meg az 56-os hősökről. Ezt követi egy rövid városnézés, többek között a Citadelláról tekinthetik meg a várost.
10:00 - Az egyetemisták ellátogattak a 301-es parcellához, ahol rövid kisfilmeket tekinthetnek meg a 62 évvel ezelőtti történésekről, majd Nagy Imre emlékhelyénél teszik tiszteletüket.
10:10 - Elkeződőtt a Gloria Victis törtnelmi vetélkedő döntője. A döntőbe került 10 csapat szóban méri össze tudását. Körülbelül 12:30-ra kiderül, hogy melyik iskola diákjai bizonyultak a legjobbnak. Sok sikert kívánunk a döntősöknek!
10:30 - Az erdélyi és kárpátaljai középiskolások az egri várban tesznek látogatást. A Délvidékről érkező fiatalok a kiskunmajsai megemlékezésen vesznek részt, majd a helyi 1956-os Múzeumot és Kápolnát tekintik meg. A Bihar-, Arad- és Temes megyei diákok az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban tesznek látogatást, hamarosan csatlakoznak hozzájuk a délvidéki középiskolások is.