A Rákóczi Szövetség a határon túli magyar újszülötteket megszólító programja június 28-án a Délvidékre érkezik.

Bezdán és Kúla településeken köszöntik a Vajdaságban, Bácskában született magyar újszülötteket, ahol átnyújtják részükre a Szövetség babanaplóját.

Az „Első könyvem” átadása jelképes kapcsolatfelvétel a magyar szülőkkel, gyermekekkel, mellyel azt is jelezni szeretnénk, hogy hosszú távon számíthatnak támogatásunkra.

A Gólyahír Programot a Rákóczi Szövetség azokra a területekre terjeszti ki, ahol a magyar iskolaválasztást segítő Beiratkozási Programja jelenleg is működik: a teljes Felvidék és Kárpátalja, az erdélyi Máramaros, Bihar, Temes és Fehér megye, valamint Dés és Torda régiója, illetve a vajdasági szórvány és Horvátország.

A felsorolt területeken évente körülbelül 8 000 magyarul beszélő iskolakezdés előtt álló gyermeket szólít meg a Szövetség abban bízva, hogy még hatékonyabbá teheti a magyar iskolaválasztást szolgáló Beiratkozási Programot.