A Cultura Nostra Történelmi Vetélkedő 2001 óta minden évben sokszáz Kárpát-medencei középiskola diákjait szólítja meg a Pannonhalmi Bencés Főapátság és a Rákóczi Szövetség szervezésében.

A vetélkedő témája minden évben a magyar történelem más-más meghatározó korszakát, témakörét dolgozza fel. A történelmi ismeretek elmélyítése mellett a vetélkedő fontos célja a magyar identitás és összetartozás-tudat erősítése.

A Kárpát-medencei középiskolás diákok idén a megszokott háromfordulós csapatversenytől eltérően a Nemzeti Összetartozás Évéhez kapcsolódó – A trianoni békeszerződés társadalmi következményei - pályamunkával jelentkezhettek a vetélkedőre.

A Cultura Nostra Történelmi Vetélkedő ünnepélyes eredményhirdetése október 16-án, pénteken a Pannonhalmi Bencés Gimnázium Dísztermében valósult meg. Az eseményen a legsikeresebb dolgozatok beküldői és felkészítő tanáraik mellett részt vett Hortobágyi Cirill főapát, Latorcai Csaba államtitkár és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke.

Cultura Nostra Történelmi Vetélkedő

A XIX. Cultura Nostra győztesei:

1. Balló Levente, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda

2. Nagy Domonkos, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs

3. Gordos Bence, Szegedi SzC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium, Szeged

4. Varga Márk, Szegedi SzC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium, Szeged

5. Bíró Mirjam, Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc

6. Sélley Anna, Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium

7. Török Brigitta, Bányai János Műszaki Szakközépiskola, Székelyudvarhely

8. Hajdú Ferenc Bence, Szondy György Gimnázium, Ipolyság

9. Jónás Dóra, Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium, Karcag

10. Gyarmati Flóra, Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium, Eger