Kárpát-medencei agrárképzést folytató középiskolák találkoznak Egerben az április 13-15. közötti hétvégén a Rákóczi Szövetség szervezésében

A Rákóczi Szövetség a hétvégén szervezi meg Egerben a hagyományos Kárpát-medencei agrárképzést folytató középiskolák találkozóját. A rendezvény központi témája a vidék népességmegtartó szerepének erősítése.

17 Kárpát-medencei agrárképzést folytató középiskolából 85 tanár és diák vesz részt az eseményen.

A résztvevők a felvidéki Ipolyság, Somorja, Dunaszerdahely és Szepsi, az erdélyi Nagyvárad, Gyergyószentmiklós, Betlen és Marosvásárhely, a délvidéki Topolya, Csók, Magyarkanizsa, Törökkanizsa és Szabadka, a kárpátaljai Beregszász, valamint a magyarországi Putnok, Nagydorog és Sátoraljaújhely településekről érkeznek.

A rendezvény előadói között szerepel: Pajtók Gábor kormánymegbízott, Habis László Eger polgármestere, Csáky Csongor a Rákóczi Szövetség főtitkára, Benedek Fülöp az OTP Bank elnöki főtanácsadója az agrárdivízíó vezetője, Virág Ágota, a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkárságának munkatársa, Csizmadia László – a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége elnöke és Kálinger Roland őrnagy– tábori lelkész.

Program:

Április 13. (péntek)

16.00            érkezés a Tourist Motelbe (3300 Eger, Mekcsey István út 4.)
18.30            vacsora. (Helyszín: Hotel Unicornis Étterme Eger, Dr. Hibay Károly u. 2.)
19.15            Vacsora után borbemutató – a Borbemutatót tartja: Dunai György Sándorné – Dubicz Borászat és Szőlőbirtok ügyvezető igazgatója

Április 14. (szombat)

7.30            reggeli (Helyszín: Hotel Unicornis Étterme Eger, Dr. Hibay Károly u. 2).
8.30            órától indulás Eger Városháza Dísztermébe
9.00            órakor a Tanácskozás megnyitása

• A tanácskozást köszönti: Dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott, Habis László EMJV polgármestere, Csáky Csongor a Rákóczi Szövetség főtitkára
  • Bevezető előadás: Benedek Fülöp-OTP Bank agrárdivízíó vezetője, elnöki főtanácsadó

További előadók:

• Virág Ágota – a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkárságának munkatársa
  • Csizmadia László – a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége - Fatosz - elnöke
  • Kálinger Roland őrnagy– tábori lelkész

13.00            Ebéd (Helyszín: Mélyvíz étterem: 3300 Eger, Frank Tivadar u. 5.)
14.00            Szabad program
19.00            Ünnepi díszvacsora (Helyszín: Hotel Unicornis Étterme Eger, Dr. Hibay Károly u. 2)

Április 15. (vasárnap)

8.00            reggeli (Helyszín: Hotel Unicornis Eger, Dr. Hibay Károly u. 2)
9.00            Ismerkedés Eger nevezetességeivel - alternatív szabadprogramok a városban.
12.30          a rendezvény ünnepélyes zárása, majd ebéd (Helyszín: Mélyvíz étterem 3300 Eger, Frank Tivadar u. 5.)