Magyar táj, magyar ecsettel.” Tájirodalom, tájnyelv, a nemzeti táj és az egyén viszonya”

Lingua Materna Kárpát-medencei Anyanyelvi Vetélkedő

A Rákóczi Szövetség és a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága idén első alkalommal rendezi meg Kárpát-medencei középiskolások számára a Lingua Materna elnevezésű vetélkedőjét, melyről 2021. február 21-én 15 órakor az anyanyelv nemzetközi napján közös sajtótájékoztatót tart.

A sajtótájékoztató élő közvetítése az alábbi címen érhető el:

A vetélkedő a Cultura Nostra és a Gloria Victis című versenyek mintájára anyanyelvi-irodalmi témában valósul meg.

A vetélkedő idei témája: „Magyar táj, magyar ecsettel.” Tájirodalom, tájnyelv, a nemzeti táj és az egyén viszonya

A sajtótájékoztatón beszédet mond Balázs Géza, a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társaságának elnöke és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke.

A sajtótájékoztatón a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága, valamint a Rákóczi Szövetség együttműködési megállapodást ír alá, melyben a két fél elköteleződését fejezi ki a magyar-magyar kapcsolatok határokon átívelő építésének kiterjesztésére, a Kárpát-medence és a világ magyarságára, a magyar közösségek megmaradásának érdekében nemzeti identitásuk megerősítésére.

A felhívás ide kattintva érhető el

Köszönjük, hogy hírt adnak a vetélkedőről!