A Rákóczi Szövetség 2018. október 5-7. között határon túli óvodapedagógusok és tanítók részére szervez továbbképzéssel egybekötött találkozót. Tudvalevő, hogy a magyar iskolaválasztás szempontjából meghatározóak az óvodai évek, és rendkívül fontos, hogy a pedagógusok milyen módszerekkel, eszközökkel formálják a kicsik tudását, illetve mennyire tudják a családokat is maguk mellé állítani. A rendezvény célja a magyar iskolaválasztás elősegítése, a külhoni magyar óvodák és iskolák, óvodapedagógusok és tanítók munkájának segítése, illetve a tartalmas és jó hangulatú együttlét.

A rendezvény helyszíne: Hotel Silver és Hotel Hőforrás (Hajdúszoboszló)

Az óvodapedagógusok és tanítók találkozójával egy időben szintén Hajdúszoboszlón zajlik a Rákóczi Szövetség immáron harmincharmadik alkalommal meghirdetett ifjúsági találkozóval egybekötött vezetőképzője, mely központi témája idén az ifjúság és az érték gondolat köré épül, számos érdekes és hasznos előadás kíséretében.