Karácsonyig a Kárpát-medence közel ezer településén, 22 ezer magyarul beszélő óvodás kapja meg azt a népmesekönyvet, melynek részét képezi a szülőket megszólító és magyar iskolaválasztásra bátorító levél.

A Rákóczi Szövetség elkötelezett a határon túli magyar közösségek magyar iskolaválasztásában, meggyőződve arról, hogy a magyar iskola mind a gyermek felnőttként remélt boldogulása, mind a magyar közösségek megmaradása szempontjából a leghelyesebb döntés

Az iskolaválasztási kampány sikeres megvalósítása érdekében az ősz folyamán négy óvodapedagógus találkozót szervezett a Szövetség 700 óvónő részvételével.

A programban érintett külhoni régiók óvodáinak pályázati formában támogatást biztosított a Szövetség arra is, hogy az ajándékátadó karácsonyi ünnepségek minél meghittebbek és tartalmasabbak lehessenek.

A Magyar Iskolaválasztási Program érinti a teljes Felvidéket, Kárpátalját és Vajdaságot, Erdélyben és Partiumban Máramaros, Bihar, Arad, Temes, Fehér, Beszterce-Naszód megyéket, illetve Torda és Dés régióját.

A témához kapcsolódó videók itt érhetők el:

Köszönjük kampányunk segítését!

Képgaléria: