Az 1848-as forradalom és szabadságharc 170. évfordulóján közel 5400 középiskolás utazhat határon túlra a Rákóczi Szövetség támogatásával
A Rákóczi Szövetség Március 15-i Diákutaztatási Programja keretében 129 középiskola pályázott sikerrel Kárpát-medencei utazási támogatásért. A Diákutaztatási Program keretében közel 5400 magyarországi középiskolás diák utazhat március 15-én valamely határon túli magyar településre és ünnepelhet közösen ott élő diáktársaival.
Felvidékre 44, Erdélybe, illetve Partiumba 32, Vajdaságba 19, Kárpátaljára 5, Szlovéniába 3 és Horvátországba 7 középiskolai csoport utazik március folyamán. Ezzel párhuzamosan 19 külhoni iskola Anyaországba tervezett utazása is támogatásban részesül a Szövetség vezetőinek döntése értelmében.
A pályázat feltétele volt, hogy egy Kárpát-medencei határon túli település magyar középiskolájához látogasson a magyarországi középiskolás utazó csoport és közösen ünnepeljenek március 15-én. A Rákóczi Szövetség az utazó diákok számától függően legfeljebb 200 ezer forint értékű utazási kerettámogatást ajánl fel a sikeres pályázóknak.
1994 óta hirdeti meg Március 15-i Diákutaztatási Programját a Rákóczi Szövetség magyarországi középiskolások számára. A program fő célja, hogy minél több közvetlen kapcsolat alakuljon ki a magyarországi és a határon túli magyar diákok, tanárok, illetve iskolák között. A pályázatra bármely magyarországi középiskola jelentkezhetett.
A Szövetség múlt évi Diákutaztatási Programjai keretében március 15-én, június 4-én és október 23-án 400 Kárpát-medencei középiskola több mint 15.000 diákja utazhatott.
A Március 15-i Diákutaztatási Program sikeres pályázói (ABC sorrendben):
|
Az utazó iskola neve |
Település |
A fogadó iskola neve |
Település |
---|---|---|---|---|
1. |
A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium |
Pécs |
Vörösmarti Általános Iskola |
Vörösmart |
2. |
Ady Endre Gimnázium |
Budapest |
P. J. Safarik Gimnázium |
Rozsnyó |
3. |
Ajkai Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Sportiskola és Kollégium Bánki Donát Intézményegység |
Ajka |
Dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskola |
Dunaszerdahely |
4. |
Aranykéz Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Székesfehérvár |
Magán Szakközépiskola |
Rimaszombat |
5. |
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium |
Aszód |
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola |
Ipolyság |
6. |
Atilla Király Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolai Iskola |
Aba |
Nyers István Akadémia |
Tóthfalu |
7. |
Atilla Király Gimnázium, Általános Iskola és AMI |
Aba |
Pavol Jozef Safárik Gimnázium Roznava |
Rozsnyó |
8. |
Atilla Király Gimnázium, Általános Iskola és AMI |
Aba |
Dvojezična srednja šola, Lendava - Kétnyelvű Középiskola, Lendva |
Lendva |
9. |
Bajai EGYMI |
Baja |
„Vuk Karadzic” Általános Iskola, Középiskola és Diákotthon |
Zombor |
10. |
Bajai Szakképzési Centrum Radnóti Miklós Kollégiuma |
Baja |
Srednja Economska Skola |
Zombor |
11. |
Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium |
Budapest |
Pázmány Péter Gimnázium |
Érsekújvár |
12. |
Bálicsi Integrációs Nevelési - Oktatási Központ |
Pécs |
Testvériség Egység Általános Iskola |
Zombor |
13. |
Bányai János Műszaki Szakközépiskola |
Székelyudvarhely |
Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma |
Miskolc |
14. |
Bárczay János Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Abaújszántó |
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentara „George Emil Palade” Élelmiszeripari Szakközépiskola |
Szatmárnémeti |
15. |
Békéscsabai Szakképzési Centrum Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Békéscsaba |
Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Nagyvárad |
16. |
Berettyóújfalui Szakképzési Centrum József Attila Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Polgár |
Stredná odborná skola |
Tornalja |
17. |
BMSZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Budapest |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék |
18. |
Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola |
Bonyhád |
Selye János Gimnázium |
Komárom |
19. |
Bőcsi Általános Iskola, Szakközépiskola és A.M.I. |
Bőcs |
Borsi Alapiskola és Óvoda |
Borsi |
20. |
Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium |
Budapest |
Beregszászi 4. számú Kossuth Lajos Középiskola |
Beregszász |
21. |
Budapest V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola |
Budapest |
Czuczor Gergely Alapiskola |
Érsekújvár |
22. |
Budapesti Kolping Katolikus Iskola |
Budapest |
Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont |
Szepsi |
23. |
Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Kollégium |
Pécs |
Gimnazija „Svetozar Markovic” |
Szabadka |
24. |
Csapi 2. sz. Széchenyi István Középiskola |
Csap |
Petőfi Sándor Református Általános Iskola |
Sátoraljaújhely |
25. |
CSZK Unghváry László Keresekedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Cegléd |
Selye János Gimnázium |
Komárom |
26. |
Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium |
Debrecen |
Horváth János Elméleti Líceum |
Margitta |
27. |
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona |
Debrecen |
Nikola Durkovic Általános Iskola |
Bácsfeketehegy |
28. |
Debreceni Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Gimnáziuma és Műszaki Szakgimnáziuma |
Debrecen |
Munkácsi Szent István Katolikus Líceum |
Munkács |
29. |
Debreceni SZC Baross Gábor Középiskolája és Kollégiuma |
Debrecen |
Érmihályfalvi 1.sz. Mezőgazdasági Főgimnázium |
Érmihályfalva |
30. |
Debreceni SzC Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Debrecen |
Horváth János Elméleti Líceum Margitta |
Margitta |
31. |
Debreceni SZC Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Debrecen |
Rozsnyói Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola |
Rozsnyó |
32. |
Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Debrecen |
Liceul Tehnologic de Industrie Alimentara George Emil Palade |
Szatmárnémeti |
33. |
Debreceni SZC Könnyűipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Debrecen |
Ady Endre Elméleti Líceum |
Nagyvárad |
34. |
Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma |
Debrecen |
SOŠ Jozefa Szakkayho - Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
35. |
DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma |
Debrecen |
Scoala Gimnaziala „KADAR MARTON” Általános Iskola |
Mezőpanit |
36. |
DSZC Povolny Ferenc Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Debrecen |
Füleki Gimnázium |
Fülek |
37. |
DSZC Vegyipari Szakgimnáziuma |
Debrecen |
Gymnázium Pavla Jozefa Safárika |
Rozsnyó |
38. |
Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium |
Szeged |
Žarko Zrenjanin Általános Iskola |
Székelykeve |
39. |
ÉFOÉSZ Komárom-Esztergom |
Tatabánya |
Szent József Otthon Szovata |
Szovata |
40. |
Egri SzC Szent Lőrinc Szakgimnáziuma |
Eger |
Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
41. |
Egri SzC Szent Lőrinc Szakgimnáziuma |
Eger |
Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Nagyvárad |
42. |
Egri SzC Szent Lőrinc Szakgimnáziuma |
Eger |
Magán Szakközépiskola |
Rimaszombat |
43. |
ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium |
Szombathely |
Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola |
Alsóbodok |
44. |
Energetikai Szakgimnázium és Kollégium |
Paks |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék |
45. |
Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium |
Esztergom |
Párkányi Ady Endre Alapiskola |
Párkány |
46. |
Ferences Gimnázium |
Szentendre |
Dévai Szent Ferenc Alapítvány - Szent Erzsébet Gyermekotthon |
Szászváros |
47. |
FM DASZK Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Kaposvár |
Osnovna Skola Velika Pisanica |
Nagypisznice |
48. |
Gellért Sándor Gimnázium Mikola |
Mikola |
Debreceni Egyetem BTK kar |
Debrecen |
49. |
Georgikon Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium |
Sátoraljaújhely |
Kassai Márai Gimnázium |
Kassa |
50. |
Gomba Levente Gimnázium |
Putnok |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
51. |
Gödöllő Premontrei Gimnázium |
Gödöllő |
Selye János Gimnázium |
Komárom |
52. |
Gödöllői Református Líceum Gimnázium |
Gödöllő |
Kolozsvári Református Kollégium |
Kolozsvár |
53. |
Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai |
Gyula |
Németh László Elméleti Líceum |
Nagybánya |
54. |
Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Deák Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma |
Győr |
Kereskedelmi Akadémia |
Nagymegyer |
55. |
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium |
Hajdúböszörmény |
Kölcsey Ferenc Főgimnázium |
Szatmárnémeti |
56. |
Hajdúböszörményi BSZC Veress Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Hajdúböszörmény |
Simion Barnutiu Szakképző Iskola |
Nagykároly |
57. |
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum |
Szatmárnémeti |
Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola |
Érd |
58. |
Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakgimnázium |
Hatvan |
P. J. Safárik Gimnázium Rozsnyó |
Rozsnyó |
59. |
Hódmezővásárhelyi SZc Sághy Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Csongrád |
Ekonomska srtednja skola „Bosa Milicevic” |
Szabadka |
60. |
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézet |
Beregszász |
Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola |
Kecskemét |
61. |
II. Rákóczi Frenec Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium |
Kiskunhalas |
Csapi 2. sz. Széchenyi István Általános Iskola |
Csap |
62. |
IQ Pont Gimnázium Informatikai, Közgzdasági, Nyomdaipari Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Eger |
CSEMADOK |
Kassa |
63. |
Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnázium |
Budapest |
Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ |
Eszék |
64. |
Kalocsai Szent István Gimnázium |
Kalocsa |
Gimnazija Becej |
Óbecse |
65. |
Kaposvári SZC Széchenyi István Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Kaposvár |
Lipiki Magyarok Közössége |
Lipik |
66. |
Kecskeméti Református Gimnázium |
Kecskemét |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
67. |
Kecskeméti Szakképzési Centrum Gáspár András Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Kecskemét |
Puskás Tivadar Szakközépiskola |
Sepsiszentgyörgy |
68. |
Kisvárdai SZC II.Rákóczi Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Kisvárda |
Királyhelmeci Szakközépiskola |
Királyhelmec |
69. |
Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium |
Budapest |
Magán Szakközépiskola Bátorkeszi |
Bátorkeszi |
70. |
Kolozsvári Református Kollégium |
Kolozsvár |
Gödöllői Református Líceum Gimnázium |
Gödöllő |
71. |
Kölcsey Ferenc Főgimnázium |
Szatmárnémeti |
Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium |
Debrecen |
72. |
KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium |
Kiskunhalas |
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium |
Zenta |
73. |
KSZC Jálics Ernő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Kadarkút |
Horvátországi Magyar Művelődési és Oktatási Központ |
Eszék |
74. |
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon |
Miskolc |
Colegiul Național „ Andrei Mureșanu” Bistrița |
Bistrita |
75. |
Magán Szakközépiskola |
Diószeg |
Tatabányai Mikes Kelemen Gimnázium és Szakközépiskola |
Tatabánya |
76. |
Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola |
Dunaszerdahely |
Tatabányai Szakképzési Centrum Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Tatabánya |
77. |
Marosvásárhelyi Református Kollégium |
Marosvásárhely |
Váci Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium |
Encs |
78. |
Mikszáth Kálmán Szakközépiskola |
Balassagyarmat |
Marosvásárhelyi Református Kollégium |
Marosvásárhely |
79. |
Miskolci Szakképzési Centrum Berzeviczy Gergely Szakgimnáziuma |
Miskolc |
Németh László Elméleti Líceum |
Nagybánya |
80. |
Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma |
Miskolc |
Bányai János Műszaki Szakközépiskola |
Székelyudvarhely |
81. |
Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Miskolc |
Brassai Sámuel Elméleti Líceum |
Kolozsvár |
82. |
Móricz Zsigmond Általános Iskola és Gimnázium |
Tiszakécske |
Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceum |
Gyimesfelsőlok |
83. |
NSZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája |
Nagykanizsa |
Építészeti Szakközépiskola |
Dunaszerdahely |
84. |
Nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium |
Nyíregyháza |
Munkácsi Szent István Líceum |
Munkács |
85. |
Óbecsei Gimnázium |
Óbecse |
Gyulai Szakképzési Centrum- Harruckern János Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma |
Gyula |
86. |
Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola, Rozsnyó |
Rozsnyó |
Serényi Béla Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Putnok |
87. |
Pannonhalmi Bencés Gimnázium |
Pannonhalma |
Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum |
Karácsfalva |
88. |
Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma |
Pápa |
Gymnázium-Gimnázium Štúrovo |
Párkány |
89. |
Pápai Szakképzési Centrum Egry József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Zánka |
Kós Károly Szakközépiskola |
Csíkszereda |
90. |
Pásztói Mikszáth Kálmán Líceum |
Pásztó |
MARIANUM Magyar Tannyelvű Iskolaközpont |
Révkomárom |
91. |
Péter András Gimnázium és Kollégium |
Szeghalom |
Szatmárnémeti Református Gimnázium |
Szatmárnémeti |
92. |
Péterfalvai Református Líceum |
Péterfalva |
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon |
Miskolc |
93. |
Piarista Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda |
Mosonmagyaróvár |
Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium |
Szenc |
94. |
Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium |
Budakeszi |
Kókai Imre Általános Iskola |
Temerin |
95. |
Rákóczi Szövetség Tapolcai Ifjúsági Szervezete, Nagyboldogasszony Róm. Kat. Ált. Iskola |
Tapolca |
1. Számú Lendvai Kéttannyelvű Iskola, Szlovénia (Muravidék) |
Lendva |
96. |
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona |
Sárospatak |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
97. |
Serényi Béla Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Putnok |
Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola Rozsnyó |
Rozsnyó |
98. |
Simion Barnutiu Főgimnázium |
Szilágysomlyó |
Szent Imre Katolikus Gimnázium |
Nyíregyháza |
99. |
SIMION BARNUTIU SZAKKŐZÉPISKOLA |
Nagykároly |
Berettyóújfalui SZC Veress Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Hajdúböszörmény |
100. |
SSOŠ obchodu a služieb s VJM- Magá Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola Hidaskürt |
Hidaskürt |
Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium |
Nagyvárad |
101. |
Stevan Sremac Általános Iskola Zenta Tömörkény István kihelyezett tagozat Tornyos |
Tornyos |
Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskola |
Törökszentmiklós |
102. |
Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium |
Debrecen |
Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont |
Szepsi |
103. |
Szacsvay Imre Altalanos Iskola Nagyvarad |
Nagyvárad |
Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola |
Nyirbogdány |
104. |
Szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium |
Szarvas |
Téglás Gábor Elméleti Líceum |
Déva |
105. |
Szegedi Szakképzési Centrum Hansági Ferenc Szakképző Iskolája |
Szeged |
Közgazdasági - Kereskedelmi Iskola |
Óbecse |
106. |
Szegedi SZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Szeged |
Ivan Saric Műszaki Iskola |
Szabadka |
107. |
Szekszárdi Garay János Gimnázium |
Szekszárd |
Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium |
Szabadka |
108. |
Szent Bazil Görögkatolikus Gimnázium |
Hajdúdorog |
Bodrogszerdahely Görögkatolikus Egyházközség |
Bodrogszerdahely |
109. |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézménye |
Balatonfüred |
Egészségügyi Középiskola Szabadka |
Szabadka |
110. |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Budaörsi Tagintézmény |
Budaörs |
Czuczor Gergely Alapiskola |
Érsekújvár |
111. |
Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi PG Tagintézménye |
Kiskunfélegyháza |
Colegiul National „Mircea Eliade” |
Segesvár |
112. |
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium |
Balassagyarmat |
Silvania Főgimnázium Zilah |
Zilah |
113. |
Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola I |
Nyíregyháza |
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum Szatmárnémeti |
Szatmárnémeti |
114. |
Szent Margit Gimnázium |
Budapest |
Tompa Mihály Református Gimnázium |
Rimaszombat |
115. |
Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola |
Szikszó |
Tompa Mihály Alapiskola |
Rimaszombat |
116. |
Szentannai Sámuel Középiskola és Kollégium |
Karcag |
Liceul Teoretic „Ady Endren' Oradea |
Nagyvárad |
117. |
Szerencsi SZC Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma |
Tokaj |
Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
118. |
Szlovákai Református Keresztyén Egyház Zselízi Egyházközség, Ifjúsági csoport |
Zselíz |
Lorántffy Zsuzsanna Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium |
Kaposvár |
119. |
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma |
Szolnok |
Szakkay József Szakközépiskola |
Kassa |
120. |
Szolnoki Szolgáltatási SZC Damjanich János Szakképző Iskolája és Kollégiuma |
Martfű |
Vuk Karadzic |
Bajmok |
121. |
Szombathelyi Műszaki SZC III. Béla Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája |
Szentgotthárd |
Dvojezicna srednja sola Lendava- Kéttannyelvű Középiskola, Lendva |
Lendava |
122. |
SzSzC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 9.AD osztály |
Szeged |
Csiki Gergely Főgimnázium |
Arad |
123. |
Tatabányai Árpád Gimnázium |
Tatabánya |
Petőfi Sándor Elméleti Líceum |
Székelyhíd |
124. |
Tatabányai Mikes Kelemen Szakközépiskola |
Tatabánya |
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium |
Zenta |
125. |
Terepjárók Diáksport és Kulturális Egyesület |
Székesfehérvár |
Nagykéri Magyar Szülői Szövetség |
Nagykér |
126. |
Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola |
Cegléd |
Politechnikai Iskola |
Szabadka |
127. |
Váci Madách Imre Gimnázium |
Vác |
Ipolysági Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium |
Ipolyság |
128. |
Verseghy Ferenc Gimnázium |
Szolnok |
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium |
Zenta |
129. |
Wesley János Bölcsőde, Általános Iskola, Szakközépiskola, Szakgimnázium és Kollégium |
Abaújkér |
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola |
Nagytárkány |