A Rákóczi Szövetség 2018. október 5-7. között határon túli óvodapedagógusok és alsós (alapiskolai) tanítók részére továbbképzéssel egybekötött találkozót szervezett. Az óvodapedagógusok, illetve tanítók Kelet – Felvidékről és Kárpátaljáról érkeztek.

A rendezvény célja a magyar iskolaválasztás elősegítése, a külhoni magyar óvodák és iskolák kapcsolatépítésének elősegítése, az óvodapedagógusok és tanítók képzése, munkájának segítése, hatékonyság-javítás, illetve tartalmas és jó hangulatú együttlét volt.

A megnyitón Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke köszöntötte a közel 130 résztvevőt. Szombat délelőtt bemutatkoztak a résztvevő intézmények és pedagógusok, amit Albert Sándor egyetemi tanár, oktatási szakértő előadása követett.

A hétvége folyamán a pedagógusok a Rákóczi Szövetség munkatársaival beszélgettek a magyar iskolaválasztás helyzetéről az egyes régiókban, illetve az ehhez kapcsolódó programokról. Ezt követte Takaró Mihály, irodalomtörténész előadása.

Szombat este Kurucz Ádám előadásában, József Attila verseiből hallhattak összeállítást a résztvevők.

Vasárnap délelőtt Hegedűs Endre, Kossuth- és Liszt- díjas zongoraművész koncertje zárta a három napos rendezvényt.