November 22-én Székelyudvarhelyre érkezett a Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozó programsorozata.

Közel 700 fiatal találkozott a Rákóczi Centerben azzal a céllal, hogy megismerjék a Rákóczi Szövetség munkáját, programjait, pályázati lehetőségeit, valamint találkozhassanak a régió fiataljaival.

Rákóczis Légy-Ott! Székelyudvarhelyen

A rendezvényt András Előd nyitotta meg II. Rákóczi Ferenc imájával.

Köszöntőt modnott Szász Lóránt Levente református lelkész, Tamás Barnabás római katolikus plébános, Tófalvi Tamás unitárius lelkész, valamint Csáky Csongor a Rákóczi Szövetség elnöke.

A székelyudvarhelyi fiatalok elmesélték, hogy milyen volt a 2019-es Gloria Victis, és buzdította a többieket, hogy vegyenek részt Rákóczis rendezvényeken.

Az élménybeszámoló után a Boróka Néptáncegyüttes fantasztikus műsora varázsolt el a közönséget, amit a Középsuli.hu sztárjainak előadása követett. A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium végzős diákjai modern táncukat mutatták be, ami hatalmas tapssal jutalmaztak a résztvevők.

Az estét Király Viktor koncertje zárta.

Képgaléria: