Helyi szervezetünk 2015-ben kezdte meg működését. Az elmúlt években számos programot sikerült megvalósítani, így a 2019-es esztendő sem volt eseménytelen közösségünkben. Nagy öröm számunkra, hogy évről évre növekszik tagjaink száma. A magyar kultúra napjának alkalmából részt vettünk az “Еgyütt szaval a nemzet” eseményen. Az Aklihegyi iskola tanulói és magyar tanárai nagy örömmel szavalták együtt a Himnusz első versszakát és a Szózatot. Március 15-én a magyar forradalom és szabadságharc eseményeire emlékeztünk meg. Az Aklihegyi Oktatási- Nevelési Központ diákjai is aktívan részt vettek a megemlékezés megvalósításában, lebonyolításában. Ünnepi megemlékezésünket istentisztelettel zártuk. 2019 májusában vendégfogadó iskola voltunk a Kárpát medencei Magyar Iskolák Találkozóján, melyre 5 ország diákjait és tanárait láttuk vendégül. A hét keretein belül helyismereti kirándulást tettünk és a Rákóczi emlékévet ünnepeltük. Október és november folyamán szüreti mulatságot, illetve koszorúzási megemlékezést tartottunk az 1956-os októberi forradalom eseményeiről, valamint a „malenykij robot” áldozatainak elhurcolásáról. E megemlékezés alkalmából Egerben és Budapesten is részt vettünk a Gloria Victis kiránduláson. Az év utolsó hónapjában, december 23-án az immár hagyománnyá vált karácsonyi műsorunk került megrendezésre iskolánk és óvodánk tanulóinak előadásában. A tanulók versekkel, dalokkal és színdarabbal köszöntötték az egybegyűlteket, tették még különlegesebbé a szeretet ünnepét.