Januárban a Málenkij robot áldozatairól való megemlékezésen Nagybalogon, a magyar kultúra napján Rimaszécsen vettünk részt, míg februárban a Csemadok évzáróján Nemesradnóton. Áprilisban a nagybalogi iskolásokkal a helyi katolikus temetőben emlékeztünk meg, ahol Pósa Dénes tartott előadást a gyerekeknek. Augusztusban a Rákóczi-emlékévhez kötődően II. Rákóczi Ferenc nyomában tanulmányúton vettünk részt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Rákóczifalván, ahol a helyiek szobrot avattak a nagyságos fejedelemnek. 2019-ben lett volna 100 éves a helyi szervezet örökös tiszteletbeli elnöke, Szepesházy Kálmán. Áprilisban a nagybalogi iskolásokkal a helyi katolikus temetőben emlékeztek meg, ahol Pósa Dénes tartott előadást a gyerekeknek. Novemberben pedig Budapesten, egykori munkahelyén a Földtani Intézetben szerveztek megemlékezést. A Rákóczi Szövetség képviseletében Kun Ferencz, Gaál Lajos és Pósa Erzsébet tartottak megemlékező előadást, s helyezték el a megemlékezés koszorúját az intézet udvarán található emléktáblánál.
A szervezet hagyományosan Luca napján, december 13-án tartotta évzáró taggyűlését, ezúttal Dúlházán. A Rákóczi Szövetség Balogvölgyi Helyi Szervezetének a munkája 2019-től összefolyt a Rákóczi Szövetség Gömörben polgári társulás tevékenységével. A szervezetet a Magyar Iskolaválasztási Program feladatainak a hivatalos ellátására hozták létre, mivel a 2018/2019-es tanévtől a központi iroda a helyi szervezet vezetőjét bízta meg ezen munkák elvégzésével.