Gimnáziumunkban már hetedik alkalommal került megrendezésre a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapja. Fontosnak tartjuk a kollektív emlékezés ápolását, hogy 20. századi történelmünk fájdalmas eseményei ne merüljenek a feledés homályába. Az április 12-i iskolai megemlékezést minden évben dr. Nagyné Kasza Gabriella tanárnő, a Rákóczi Szövetség helyi szervezetének volt pedagógus vezetője állítja össze. Idén nyugdíjba vonult, de lelkesen segített a betanításban, szervezésben. Ebben a tanévben is az emléknapot követő napokban bonyolítottuk le a Rákóczi Szövetség által szintén támogatott II. Rákóczi Ferenc Irodalmi és Műveltségi csapatverseny döntőjét. Erre az eseményre a határon túlról is érkeztek csapatok (Munkács, Sepsiszentgyörgy). Adódott a lehetőség, hogy ők is jelen lehettek a rendezvényen, meghallgatták a műsorunkat és megtekintették a kiállításunkat is. A vendégekkel emellett közös programokat is szerveztünk, melynek része volt többek között a Nemzeti Múzeum, a Szépművészeti Múzeum meglátogatása is. Nagyon szépen köszönjük a Rákóczi Szövetségnek a különböző programjainkhoz, rendezvényeinkhez nyújtott számtalan segítséget, támogatást!