A Nemzeti Kisebbségvédelmi Kezdeményezés – Minority SafePack Magyarországon összegyűjtött aláírásait április 20-án, pénteken 10 órakor adják át a Nemzeti Választási Irodának a FUEN és a Rákóczi Szövetség képviselői. Az eseményen részt vesznek a határon túli magyar közösségek és a magyarországi nemzetiségek vezetői.

2018. április 3-án lezárult a Nemzeti Kisebbségvédelmi Kezdeményezés (Minority Safepack) aláírásgyűjtése. Magyarországon összesen 601 711 aláírás gyűlt össze.

Az aláírásokat a FUEN és a Rákóczi Szövetség képviselői április 20-án, pénteken 10 órakor adják át a Nemzeti Választási Irodának (1054 Budapest, Alkotmány u. 3.) hitelességi vizsgálatra.

Az aláírások átadását követően a FUEN és a Rákóczi Szövetség a Nemzeti Választási Iroda előtt közös sajtótájékoztatót tart.

Minden magyar felelős minden magyarért!