Товариство ім.  Ракоці здійснює свою діяльність  з 1989 року на території  Карпатського басейну та інших країн світу, з метою  допомогти угорцям, які проживають на даних територіях , допомогти у розвитку  угорської культури, угорської мови та угорських громад. Наша організація приділяє велику увагу питанням зміцнення відносин між націями Карпатського басейну, з особливою увагою ставиться до молоді.

Організація налічує понад 28 тис. членів та понад 500 місцевих організацій по Карпатському басейну, 300 з яких- молодіжні організації, які діють у загальноосвітніх навчальних закладах. У центральному офісі організації в Будапешті працює 19 штатних молодих співробітників та багато відданих волонтерів.

У 2019 році 80 програмами Товариства Ракоці охоплено понад 100 000 людей, в першу чергу молодь.

Основна увага нашої діяльності лежить у виборі сім’ями шкіл з угорською мовою навчання.  Ми переконані, що угорські школи, які  діють у Словаччині, Україні, Румунії, Сербії та Хорватії, надають додаткові знання, які значно допоможуть дітям стати кращими у дорослому житті. Учні мають можливість  вивчати в цих школах дві мови та дві культури, ці мовні навички можуть допомогти їм у майбутньому зайняти значну позицію в дорослому віці, як у вищій освіті, так і в світі праці.

Товариство ім. Ракоці   сердечно рекомендує угорським, змішаним та багатомовним сім'ям вибір угорських шкіл з надією на добробут своїх дітей.

Товариство ім. Ракоці  дарує шкільну сумку хорошої якості дітям, яких зараховано  до першого класу школи з угорською мовою навчання, а також  символічну стипендію, дякуючи батькам за прийняте рішення.

Наше товариство хоче підтримувати зв’язок з дітьми в перспективі, оскільки є багато можливостей - літні табори, туристичні програми, предметні олімпіади, гранти - для учнів, які відвідують угорськомовні  школи.

12 ПРИЧИН ВИБОРУ УГОРСЬКОЇ ШКОЛИ

 1. Українську мову та літературу  у школах з угорською мовою навчання  викладають  так само, як і в  українських школах.
 2. Школа з угорською мовою навчання  - є  найкращим вибором і  для дітей з багатомовних сімей  та , навіть, для дітей ,які  проживають в українських родинах, оскільки вони отримують ті ж  знання з української  мови, літератури та  культури, як і учні в українських школах, але поряд з цим для них відкривається і угорська мова.
 3. Угорськомовна  школа є місцевою, легко доступною і в ній  поряд  з українською мовою- вивчається  мова сусідньої країни.
 4. Угорська школа є більш ефективною, оскільки дає більше знань,  так як  дає можливість вивчати одразу дві мови та дві культури.
 5. Угорську мову та культуру можна вивчати та здобувати лише в угорській школі.
 6. Угорські школи надають конкурентноспроможні  знання, тому що на дітей чекають добре підготовлені  вчителі та хороша матеріальна база.
 7. Вища освіта в Угорщині та ринок праці також будуть легко доступними для учнів угорських шкіл.
 8. Угорська школа створює належні безпечні умови  для дитини, які допоможуть їй  відчути себе вдома як у більш вузькій, так і у більш широкій громаді, включаючи весь Карпатський басейн.
 9. Учні , які відвідують угорський заклад, окрім турботи та уваги української держави, можуть розраховувати на підтримку угорського суспільства.
 10. Угорська мова є особливою, не індоєвропейською, тому вона має безліч особливостей, які надають їй переваги в мисленні та вираженні.
 11. Товариство   Ракоці пропонує хорошу якісну шкільну сумку та символічну стипендію для кожного першокласника  угорської  школи.
 12. Програми Товариства ім. Ракоці  будуть доступні для учнів угорських шкіл.