A Rákóczi Szövetség 2018. október 5-7. között harmincharmadik alkalommal szervezte meg ifjúsági találkozóval egybekötött vezetőképzőjét, közel 100 fő részvételével.

A rendezvény célja az ifjúsági szervezetek kapcsolatépítésének elősegítése, a vezetők képzése, a szervezetek munkájának segítése, hatékonyság-javítás, tartalmas és jó hangulatú együttlét volt. A rendezvény központi témája az ifjúság és az érték gondolat köré épült, számos érdekes és hasznos előadás kíséretében.

A három napos rendezvény megnyitóján Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke köszöntötte a résztvevőket, amit egy ismerkedési est követett.

Szombat reggel Debrecenbe látogatott a csoport, ahol az interaktív városnézést követően, egy filmvetítésen vettek részt a diákok. A Református Kollégium Oratóriumában megtekintették a Nyilas Misi egy napja című filmet.

A szállásra visszaérve következett az Agóra Tudományos Élményközpont kísérleti bemutatója. Ezt követően Pálinkás Barnabás, rendezvényekért felelős igazgató bemutatta a Rákóczi Szövetség programjait, kiemelten azokat a rendezvényeket, melyekre középiskolások is jelentkezhetnek.

Délután Tóth Péter Lóránt versvándor előadását élvezhették a fiatalok, az estét kvízest zárta. Vasárnap délelőtt szentmisével/istentisztelettel ért véget a rendezvény.

A rendezvényen az alábbi iskolák diákjai és tanárai vettek részt:

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Balassagyarmati Mikszáth Kálmán Szakközépiskola

Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia és Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium

Ungvári Magyar Tannyelvű Drugeth Gimnázium

Miskolci Lévay József Református Gimnázium

Székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógiai Líceum

Nagydobronyi Középiskola

Mátészalkai SzkC - Nyírbátori Bethlen Gábor Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Hajdúnánási Ifjúsági Szervezet

Nagymuzsalyi Középiskola

Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma