A Rákóczi Szövetség Középiskolás Vezetői Fóruma március 1-3- között, Budapesten került megrendezésre. A Kárpát-medencei középiskolák ifjúsági szervezeteinek vezetői találkoztak a 3 napos rendezvényen. A találkozóra meghívott ifjúsági szervezet 3 fővel jelentkezhetett (két diák és egy tanár).

A rendezvényen a Szövetség munkatársai tájékoztatták a résztvevőket az új és kibővült középiskolás programokról, rendezvényekről és pályázati lehetőségekről. Bemutatásra került a Szövetség elektronikus applikációja, valamint a Szövetség Facebook és Instagram oldalát is belájkolták a résztvevők.

Péntek este Galán Angéla és Zámborszki Ákos Szomszédaink, a magyarok-Kárpátalja című filmjét tekintették meg a résztvevőt, amit egy jóhangulatú beszélgetés követett az alkotókkal.

A Középiskolás Vezetői Fórum 300 résztvevője szombaton élőkép formájában rajzolta ki a Kossuth téren az Országház előtt II. Rákóczi Ferenc címerét az emlékévhez kapcsolódva. Az ünnepi megemlékezésén beszédet mondott Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, akivel közösen Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke, Martényi Árpád és Tárnok Balázs, a Szövetség alelnökei, Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke, illetve a diákszervezetek vezetői megkoszorúzták II. Rákóczi Ferenc szobrát.

A vasárnapi záróprogram keretében „Onnan indultam, ide érkeztem” címmel Horváth Ágnes beszélgetett Agócs Gergely, néprajzkutatóval és Hegedűs Endre, zongoraművésszel, amit egy koncert követett.

Bízunk benne, hogy a képzés befejeztével a résztvevők alkalmassá válnak fiatalokból álló csoportok közösséggé formálására, vezetésére.

Megvalósult program:

2019.03.01. (péntek):

17.00-17.10      megnyitó - Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke

17:10-18:00     Szomszédaink, a magyarok – Kárpátalja, filmvetítés

18:00-18:30     beszélgetés Galán Angélával és Zámborszki Ákossal

20:00-21:30     ismerkedési est

2019.03.02. (szombat):

09:30-12:30     munkamegbeszélés – a Rákóczi Szövetség 2019. évi programjairól, a „Rákóczi Pontok” működéséről, Középiskolai Szervezetek működéséről

15:00-16:00     ünnepi megemlékezés a Kossuth téri Rákóczi lovasszobornál

ünnepi beszédet mond Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár

koszorúzás

az emlékévhez kapcsolódó élőkép alkotása a Kossuth téren

16:30-18:00     Országház-látogatás

19.30-21.00     William Golding: A Legyek Ura c. diákelőadás

2019.03.03. (vasárnap)

09.30-10.30     Onnan indultam, ide érkeztem - beszélgetés Hegedűs Endre zongoraművésszel és Agócs Gergely néprajzkutatóval

10.30-10.50     Hegedűs Endre zongoraművész előadása

Képgaléria:

Középiskolás Vezetői Fórum (2019.03.01-03.)