A Gúta és Vidéke Célalap területén 2020. szeptember 22-én, szerdán összesen 115, tanulmányait magyar osztályban megkezdő elsős kisdiák részére került átadásra a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíja. 8:00 órai kezdettel Lakszakállason 15 elsős, 9:00-tól Tanyban 3 gyermek, 10:00-tól Csicsón 13 kisdiák, 11:00-tól Nemesócsán 14 elsős, 13:00-tól a gútai római katolikus templomban a helyi egyházi alapiskola 28 iskolakezdője és a speciális alapiskola 2 tanulója, 14:00-tól a gútai Corvin Mátyás Alapiskolában 21 kisdiák, végül 15:00 órai kezdettel a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola 22 elsőse kapta meg az ösztöndíjat.

Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Angyal Adrianna, a Gúta és Vidéke Célalap vezetője és Angyal Réka képviselték. Az egyes helyszíneken Angyal Adrianna röviden bemutatta a Rákóczi Szövetség tevékenységét és ismertette a Magyar Iskolaválasztási Programot, majd – a Béres Gyógyszergyár Zrt. által felajánlott Szép magyar ének c. daloskönyvvel együtt – megtörtént az ösztöndíjak átadása.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program