A Komárom és Vidéke Célalap területén 2020. szeptember 2. és szeptember 17. között 23 helyszínen összesen 368, tanulmányait magyar osztályban megkezdő elsős kisdiák részére került átadásra a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíja.

Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Varga Anna, a Komárom és Vidéke Célalap vezetője, Fekete Irén a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége (SZMPSZ) elnöke, Vörös Mária az SZMPSZ alelnöke és  Majer Anna az SZMPSZ munkatársra képviselték.

Az iskolaigazgatók köszöntőjét, valamint a kisdiákok kultúrműsorát követően az SZMPSZ elnöke, alenöke is köszöntötte az elsős kisdiákokat és szüleiket.

Az egyes helyszíneken Varga Anna röviden bemutatta a Rákóczi Szövetség tevékenységét és ismertette a Magyar Iskolaválasztási Programot, majd – a Béres Gyógyszergyár Zrt. által felajánlott Szép magyar ének c. daloskönyvvel együtt – megtörtént az ösztöndíjak átadása.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program