Máramaros megyében 2020. szeptember 24. és október 1. között került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíjának átadására a megye 62 magyar iskolakezdője részére. Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Markó Hajnal és Dávid Lajos képviselték.

Szeptember 24-én a nagybányai Németh László Elméleti Líceum 18 iskolakezdője, szeptember 25-én a 11-es sz. Nicolae Iorga Általános Iskola 16 kisdiákja vette át a támogatást. A nagybányai átadásokra a Teleki Magyar Ház udvarán került sor.

Szeptember 29-én Domokoson 5, szeptember 30-án Monóban 4 és Szamosardón 6 iskolakezdő kapta meg az ösztöndíjat. Október 1-jén Szinérváralján és Koltón folytatódtak az átadások, előbbi településen 3, utóbbin 9 gyermek családja vette át a támogatást.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program