2019. november 26-tól 28-ig Bihar megyében 74 helyszínen összesen 1125, tanulmányait magyar tannyelvű előkészítő osztályban megkezdő kisdiák részére adták át a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíját.

2019. november 27-én a nagyváradi Loránttffy Zsuzsanna Gimnázium, a Szent László Katolikus Teológiai Líceum, a Nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum, az Árpádi és a Mezőbaji Általános Iskola iskolakezdőit és szüleiket Szili Katalin miniszterelnöki megbízott is köszöntötte.

Az ösztöndíjak átadását megelőzően a Szövetség munkatársai ismertették a Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programját, valamint gratulált a szülőknek a magyar iskolaválasztáshoz. Számos helyszínen a gyermekek kedves műsorral készültek a vendégeknek.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program