A Rozsnyó és Vidéke Célalap területén szeptember 2-án és 9-én került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást szimbolizáló ösztöndíjának átadására összesen 122, tanulmányait magyar osztályban megkezdő elsős kisdiák és családjaik részére. Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Palcsó Zsóka, a Rozsnyó és Vidéke Célalap vezetője, valamint Beke Zoltán városi képviselő, a célalap alelnöke képviselték.

Szeptember 2-án a rozsnyói református templomban az egyházi iskola ünnepi tanévnyitó istentiszteletének keretében került átadásra az ösztöndíj 24 tanuló részére. A nap hátralévő részében 2 várhosszúréti, 3 gömörhosszúszói, 3 csoltói, 3 szilicei, 3 gömörhorkai, 2 tornagörgői és 7 szádalmási kisdiák kapta meg a támogatást.

Szeptember 9-én a rozsnyói Fábry Zoltán Alapiskola 23, a Rozsnyói Magyar Tannyelvű Speciális Bentlakásos Alapiskola 4, a krasznahorkaváraljai alapiskola 8, a dernői alapiskola 22 és a Pelsőci Dénes György Alapiskola 17 tanulója vehette át az ösztöndíjat.

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program