2020. szeptember 30-án és október 1-jén összesen 79, fakultatív magyar oktatásban részt vevő csángóföldi, valamint magyar előkészítő osztályba járó gyimesbükki gyermek és családjuk részére került átadásra a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíja.

Szeptember 30-án, szerdán 5 lábnyiki, 15 magyarfalvi, 1 szászkúti, 7 dumbravéni, 3 budai, 2 somoskai, 7 nagypataki, 1 diószéni és 1 lujzikalagori gyermek kapta meg az ösztöndíjat. Október 1-jén, csütörtökön 3 pusztinai, 2 gajdári, 4 diószegi, 2 újfalusi és 2 kosteleki fakultatív magyar oktatásban részt vevő gyermek, valamint 23 gyimesbükki magyar előkészítő osztályos tanuló családja vette át a támogatást.

Az átadásokat a Rákóczi Szövetség képviseletében Ferencz Éva, a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége ügyvezetője szervezte meg és bonyolította le.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program