A Nagykapos és Vidéke Célalap területén 2020. szeptember 2-án, szerdán összesen 124, tanulmányait magyar osztályban megkezdő elsős kisdiák részére került átadásra a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíja.

Az ösztöndíjat Kaposkelecsényben 12, Nagyszelmencen 17, Mátyócvajkócon 7, a nagykaposi Erdélyi János Alapiskolában 28, Vajánban 15, Csicserben 4, Deregnyőben 16, Mokcsamogyoróson 7 és a nagykaposi Speciális Alapiskolában 18 első osztályos gyermek kapta meg.

Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Gabri Rudolf, a Rákóczi Hálózat elnöke és a Nagykapos és Vidéke Célalap vezetője, valamint Vályi Edit és Lakatos Denisza képviselték. Kaposkelecsényben és Mokcsamogyoróson az iskola vezetése mellett a település polgármestere is részt vett az átadáson és köszönetét fejezte ki a Rákóczi Szövetségnek.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program