Temes megyében 2020. október 8-tól 28-ig került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást szimbolizáló ösztöndíjának átadására a megye összesen 79 magyar iskolakezdője részére.

Október 8-án, csütörtökön a temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum 40, másnap a temesvári Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum 12 iskolakezdője kapta meg a támogatást. Október 12-én Újszentesen 8, október 14-én Lugoson 6 és Igazfalván 2, október 21-én Ötvösdön 1 és Végváron 2 kisdiák vehette át az ösztöndíjat. Október 28-án Zsombolyán 2, Óteleken, Nagycsanádon és Pusztakeresztúron 1-1 gyermek részesült az ösztöndíjban.

Az ösztöndíjátadást Erdei Ildikó, a Bartók Béla Elméleti Líceum igazgatónője, a Szövetség helyi partnere szervezte meg és bonyolította le.

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program