Arad megyében 2020. szeptember 22. és 25. között került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíjainak átadására a megye magyar iskolakezdői részére. A négy nap során összesen 154, tanulmányait magyar tannyelvű osztályban kezdő előkészítős gyermek és családja részesült a támogatásban.

Szeptember 22-én a kisperegi iskola 4 iskolakezdője, az aradi Aurel Vlaicu Általános Iskola 7 tanulója, valamint a szentpáli iskola 3 kisdiákja kapta meg az ösztöndíjat. Szeptember 23-án 6 feketegyarmati, 12 nagyzeréndi, 8 vadászi és 6 simonyifalvi tanuló mellett az aradi Aron Cotruş Általános Iskola 3 és a pécskai 2-es sz. Általános Iskola 15 iskolakezdője részesült az ösztöndíjban. Szeptember 24-én az aradi Csiky Gergely Iskolaközpontban 33, Ágyán 10, Kisjenőben 12, Zimándközön 3 és Majláthfalván 8 tanuló kapta meg a támogatást. Szeptember 25-én 10 kisiratosi, 11 szapáryligeti, valamint 1 fazekasvarsándi és 1 gyoroki gyermek részesült az ösztöndíjban.

Az átadásokon a Rákóczi Szövetséget Péró Tamás megyei tanácsos, a Szövetség helyi partnere képviselte.

Képgaléria:

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program