A Galánta és Vidéke Célalap területén 2020. szeptember 3-án és 4-én került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást szimbolizáló ösztöndíjának átadására. A támogatást összesen 163, tanulmányait magyar osztályban megkezdő elsős kisdiák családja vette át. Az ösztöndíjátadásokat a Rákóczi Szövetség képviseletében Horváth Adrián, a Galánta és Vidéke Célalap vezetője, valamint Horváth Judit valósította meg.

A támogatást 7 alsószeli, 9 feleketenyéki, 23 felsőszeli, 33 galántai, 8 hidaskürti, 7 jókai, 6 diószegi, 18 nádszegi, 10 nagyfödémesi, 18 nagymácsédi, 7 pozsonyvezekényi, 12 tallósi, 2 vágai és 3 vízkeleti iskolakezdő kapta meg.

Az ösztöndíjak a járványhelyzetre való tekintettel a Galánta és Vidéke Polgári Társulás galántai irodájában, illetve a célalap felsőszeli székhelyén kerültek átadásra.

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program