Horvátország magyarlakta településein 2020. október 28. és november 5. között került sor a Rákóczi Szövetség magyar összefogást jelképező ösztöndíjának átadására a helyi magyar iskolakezdők családjai részére.

Október 28-án a Várdaróci Általános Iskola 1 és a Laskói Általános Iskola 2 iskolakezdője, október 29-én 2 csúzai, 1 sepsei, 5 vörösmarti és 2 újbezdáni kisdiák, október 30-án a Kórógyi Általános Iskola 3 tanulója, végül november 5-én az eszéki Horvátországi Magyar Oktatási és Kulturális Központ 9 iskolakezdője vette át a támogatást.

Az ösztöndíjat összesen 25 horvátországi magyar iskolakezdő kapta meg. Az átadásokat a Rákóczi Szövetség képviseletében Andócsi János szervezte meg és bonyolította le.

Hírek - Magyar Iskolaválasztási Program